Re: E46 by Warzyn SWAP m54b25

Regulamin forum
Podstawowe zasady galerii "Moje auto" :ok:

:bmw: 1. Wybieramy Model BMW tak by nadać prefiks wątku!

:bmw: 2. Galerię zakładamy po przywitaniu się w odpowiednim do tego dziale.

:bmw: 3. Galeria powinna zawierać krótki opis samochodu, np: wyposażenie, rozkodowany vin. Mile widziany opis przeszłości samochodu, planów modyfikacji i plany na przyszłość.

:bmw: 4. Galeria powinna zawierać zdjęcia, im więcej tym lepiej :cwaniak:

:bmw: 5. Staraj się unikać sytuacji pisania postu pod postem, chyba ze następny post dotyczy innego tematu, lub przedstawia nową informację.

:bmw: 6. Trzymaj się zasad kultury osobistej.

:bmw: 7. Instrukcje dodawania zdjęć znajdziecie tutaj: http://e46mania.pl/viewtopic.php?f=3&t=3

Generalna zasada ułatwiająca życie: "Jeśli nie wiesz jak się zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie".
Awatar użytkownika
eveneme
Administrator
Administrator
BMW: BMW E46 320d
Rok produkcji: 2003
VIN: WBAAS71040FY21859
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 15 razy
Kontakt:

Re: E46 by Warzyn *update* zdjęcia

Post autor: eveneme » 19 wrz 2017, 18:26

A swap hamulców?
"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. "

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Re: E46 by Warzyn *update* zdjęcia

Post autor: Warzyn » 19 wrz 2017, 23:02

Hamulce póki co zostają, jest niewielka różnica w średnicy miedzy wersja z n42 a m54b25, a ze zime prawdopodobnie przejeżdżę na 15tkach, to muszą zostać te co są, bo na większych tarczach wchodzą minimum 16cali fele.

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 21 wrz 2017, 21:04

Siemanko :)
Wczoraj odebrałem od mechaniora, który wyleczył ją z drobnej choroby, czyli valvetronica :P Powiem tak, jeżeli ktoś sie zastanawia nad swapem, a ma naprawdę zadbaną furę to szczerze polecam! Cała mechanika zostawała wywalona, począwszy od chłodnicy (akurat ona pasuje do każdej pojemności, ale moja byłą od spodu lekko spuchnięta), po sam dyfer i półosie. Jedyną rzeczą, co zostało po valvie, to pucha na płyn do spryskiwaczy i aku z przodu (jednak wolałem zostać przy tej opcji, ze względu na schowek w bagazniku, gdzie trzymam różne rzeczy) :D Dyfer na moje życzenie, krótsze od automatu. Miałem fajna okazję, gdyż koleszka sprowadził całego angola na graty, więc wszystko miałem pod ręką, na kilka cześci się po prostu zamieniliśmy, a za resztę płaciłem. Za kompletny silnik z osprzętem i elektroniką, skrzynia, kompletne sprzęgło, wydech z katami, chłodnica z wisko i wentylatorami, dyfer i półosie zapłaciłem 2,4tyś. Do tego doszło parę gratów, które czekają na montaż to 690zł i mechanior za robotę wziął 1900zł. Myślę ze cena niewygórowana, biorąc uwagę to, ze swap był wcześniej na automacie, czyli nie jest zajechany, nalotu miał 146tyś mil no i różnica cen e46 4cyl i 6cyl na rynku zbytu. Stare graty idzie sprzedać, więc tez idzie się odkuć. Bardzo chciałbym pokazać zdjęcia z przebiegu pracy nad swapem, jednak auto było sporo kilometrów od mojego miejsca zamieszkania, więc mam tylko efekt końcowy pracy.

Dawca - przedliftowe e46, obok niej polift z 2.2 :) przy okazji fajne porównanie 2 topazów z różnymi rodzajami pakietów zderzaków i wersji budy :D
Obrazek

Wywalony silnik, reszta gratów spakowana w kartony
Obrazek
Obrazek

No i witamy na pokładzie :cwaniak: :serce:
Obrazek

dla porównania było to :D
Obrazek

Naprawdę ciężko porównać n42 do m54, 2 inne światy. Wspaniała kultura pracy, moc, a spalanie póki co to 1L więcej w mieście, lecz tu jeszcze do wyczucia, z biegiem czasu unormuje się i zapewne spanie.
Swap dzięki temu, ze przekładałem wszystko z angola to pasowało p&p, gdybym jednak chciał kombinować, to pasowałaby skrzynia biegów- znienic trzeba tylko wybierak i łapy, gdyż jest inna pozycja skrzyni, dyfer z małą głowa i półosiami też może zostać, ale szybko by się zużył, no i jeszcze tacza sprzęgła które w obydwu wersjach mają średnicę 228mm (reszta musi być już z m54). Jedynie co z valva było potrzebne do przełożenia, to 2 wtyczki z kablami (niebieskimi) od klimatyzacji.

Od razu przy swapie zrobiona została płukanka silnika (liqui molly engine flush), wymieniony filtr oleju na Manna, zalano sprawdzoną oliwe 5w30 Liqui molly toptec 4600. Wpadła także nowa tuleja centrująca wału Febiego oraz 2 uszczelki rury wydechowej Ajusa. Czeka mnie jeszcze wymiana uszczelki pokrywy zaworów i odma. W najbliższym czasie będę chciał sprawdzić sobie krokowy dla pewności i w razie czego to przeczyszczę oraz wypoleruje końcówki wydechu, bo są lekko zmęczone... a propos wydechu - 6cyl to jednak 6cylindrów, dzwiek valvetronica to przy tym był jak odkurzacz :D

Mam nadzieje, że nikt nie usnął podczas czytania tego postu :D Gdyby ktoś chciał kupić graty z valvetronica, to zapraszam na PW :)
Do następnego! :bmw:

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Re: Re: E46 by Warzyn SWAP m54b25

Post autor: Wojtas093 » 21 wrz 2017, 21:21

No no :D świetna robota :cwaniak: widać że teraz będziesz śmigać, a pomyśleć że mieliśmy te same silniki :) puki co ja na mój do momentu wypadku nie mogłem złego słowa powiedzieć więc jest ok :D ale wykonałeś kawał świetnej roboty - teraz to bez porównania moc i radość z jazdy :bmw: szerokości :D pozdro :cwaniak:

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 21 wrz 2017, 21:41

Dzięki :) radość nie do określenia, nawet chyba większa jak w dniu jej kupna :D silnik do końca jezdził, jednak wymiana rozrządu mnie czekała, ze względu na wytarte ślizgi - dlatego wymiana samego napinacza to chyba strzał w kolano, a także 2masa z kompletnym sprzęgłem była na wykończeniu... z docisku zrobie zegar z motywem BMW :bmw: a z tarczy sprzęgła nóż do krojenia chleba bo tyle z tego zostało :P :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Wojtas093 » 21 wrz 2017, 23:36

Warzyn pisze:
21 wrz 2017, 21:41
Dzięki :) radość nie do określenia, nawet chyba większa jak w dniu jej kupna :D silnik do końca jezdził, jednak wymiana rozrządu mnie czekała, ze względu na wytarte ślizgi - dlatego wymiana samego napinacza to chyba strzał w kolano, a także 2masa z kompletnym sprzęgłem była na wykończeniu... z docisku zrobie zegar z motywem BMW :bmw: a z tarczy sprzęgła nóż do krojenia chleba bo tyle z tego zostało :P :D
Obrazek
A no to na pewno :) :bmw: - to i tak radość z jazdy, a z takim silnikiem to rarytas :cwaniak: no widzę że plany takie jak ja :P też zrobiłem zegar z motywem :bmw: mój wyszedł tak i cyka tak już kilka miesięcy :cwaniak:

Obrazek

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 21 wrz 2017, 23:38

Sztosik Ci to wyszło :D

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Wojtas093 » 22 wrz 2017, 00:02

Warzyn pisze:
21 wrz 2017, 23:38
Sztosik Ci to wyszło :D
Dzięki :cwaniak:

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46 coupe
Rok produkcji: 2003
Nadwozie: Coupe
Kontakt:

Post autor: lukeu » 22 wrz 2017, 15:44

Co tu dużo mówić, jest moc (dosłownie) :D jaką masz rozpórkę?

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 22 wrz 2017, 16:17

Rozpórka od Swagier Customs, wykonanie mega przy dobrej cenie :)