BMW e46 318i by Gregu82

Regulamin forum
Podstawowe zasady galerii "Moje auto" :ok:

:bmw: 1. Wybieramy Model BMW tak by nadać prefiks wątku!

:bmw: 2. Galerię zakładamy po przywitaniu się w odpowiednim do tego dziale.

:bmw: 3. Galeria powinna zawierać krótki opis samochodu, np: wyposażenie, rozkodowany vin. Mile widziany opis przeszłości samochodu, planów modyfikacji i plany na przyszłość.

:bmw: 4. Galeria powinna zawierać zdjęcia, im więcej tym lepiej :cwaniak:

:bmw: 5. Staraj się unikać sytuacji pisania postu pod postem, chyba ze następny post dotyczy innego tematu, lub przedstawia nową informację.

:bmw: 6. Trzymaj się zasad kultury osobistej.

:bmw: 7. Instrukcje dodawania zdjęć znajdziecie tutaj: http://e46mania.pl/viewtopic.php?f=3&t=3

Generalna zasada ułatwiająca życie: "Jeśli nie wiesz jak się zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie".
Awatar użytkownika
eveneme
Administrator
Administrator
BMW: BMW E46 320d
Rok produkcji: 2003
VIN: WBAAS71040FY21859
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 15 razy
Kontakt:

Re: BMW e46 318i by Gregu82

Post autor: eveneme » 01 lip 2017, 18:26

Efekt petarda! Tez chce cos zrobić z swoim lakierem, zeby auto odzyskało blask
"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. "

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46 coupe
Nadwozie: Coupe
Kontakt:

Post autor: lukeu » 01 lip 2017, 22:46

Powiem szczerze, że rewelacja. Auto cudownie się błyszczy ;) Fusso to twardy zawodnik, więc efekt będzie się długo utrzymywał, zwłaszcza, że dokupiłeś fajne QD do pryskania między myciami

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 02 lip 2017, 01:46

piękny efekt :) jak wrażenia po megsie swirl remover, szczególnie pod odtłuszczeniu? wyciągnęło coś ?

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
BMW: BMW e46 318
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 02 lip 2017, 16:09

eveneme pisze:
01 lip 2017, 18:26
Efekt petarda! Tez chce cos zrobić z swoim lakierem, zeby auto odzyskało blask

Yoo jak nie masz za bardzo kaski to kupuj dobrą glinkę, do tego jak nie masz rysek to od raz jakiś dobry wosk i będziesz zadowolony. Po samym glinkowaniu jak nie robiłeś opad szczeny zauważysz :) Ale, ze masz ciemny kolor to polecam ta politurę co kupiłem, ona daje fajne podbicie przed woskowaniem.

lukeu pisze:
01 lip 2017, 22:46
Powiem szczerze, że rewelacja. Auto cudownie się błyszczy ;) Fusso to twardy zawodnik, więc efekt będzie się długo utrzymywał, zwłaszcza, że dokupiłeś fajne QD do pryskania między myciami

Tak się zastanawiam, czy dać drugą warstwę, czy dopiero tak we wrześniu zrobić jeszcze raz wszystko na zimę i wtedy dać co najmniej dwie warstwy wosku.

Warzyn pisze:
02 lip 2017, 01:46
piękny efekt :) jak wrażenia po megsie swirl remover, szczególnie pod odtłuszczeniu? wyciągnęło coś ?

Efekt całkiem fajny, tylko to powinno się zrobić maszynowo. Ja robiłem wsio ręcznie i na pewno dało by się to zrobić sporo lepiej samemu lecz maszynowo. Wyciągnął mi mikro ryski, nie widac ich prawie wcale, zależy od kąta. Jestem zadowolony, bo jak by nie było to po nałożeniu różnicę było widać, ale chciał bym to zrobić maszynowo i wtedy nawet te głębsze są fajnie matowione pod kolor. Fajną robotę robi ta politura, ona przyciemnia kolor, fajnie sie to nakłada, dobrze poleruje, takze fajny produkt, sporo osób to kupowało, wziąłem i dobrze zrobiłem :)

Obrazek

Obrazek

Zobaczymy co da jeszcze ten QD po myciu. Na razie jednak jeszcze go nie nakładałem, zobaczę za kilka dni po myjni jak to wyjdzie, na pewno zrobie jakieś foto.
Klik i jesteś w mojej galerii :bmw: Zapraszam :ok:
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 31 lip 2017, 18:55

U mnie na razie jak bylo tak jest, na wosk położyłem tylko dodatkowo Meguiar's ultimate quik detailer. Łatwo się wciera, potem mała polerka i efekt jeszcze bardziej zadowalający. Nie wiem dlaczego przy próbie dodania zdjęć wyskakuje co chwila error.

fotki z wczorajszego zlotu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:bmw: :bmw: :bmw:
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 16 wrz 2017, 18:53

Mała aktualizacja.
Z mechaniki wymienione wahacze przód na Lemfordery. Do teko wybita została maglownica na jakiejś dziurze kurde, więc poszła regeneracja plus wymiana drążków. Padł też czujnik abs, wymieniony ori używkę.
Zaliczyłem tez lakiernika, w środku w nadkolach pojawiły sie małe ogniska rdzy, więc przed zimą już usunięte heh.

Fotki
Obrazek

Obrazek

Środek doczekał sie ori dywaników BMW przód + tył. Wyglądają na prawdę super.

Obrazek

Obrazek

I udało się przypadkiem kupić listwy BMW Individual.

Obrazek

Obrazek

Także nieco sie podziało, ale cóż powoli do przodu. Nic na siłę, jeszcze tylko opony na zimę trzeba kupić i będzie git. Pozdro ALL !!!!
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 17 wrz 2017, 00:05

Konkretna robota z mechaniką, ale masz zrobione solidnie i spokój na bardzo długo ;) Auto super się prezentuje. Widać, że bardzo dbasz, bo błyszczy się elegancko. Też niedawno kupiłem takie same ori dywaniki i super się prezentują. Dużo lepiej niż ta oklepana krata jak w każdym samochodzie ;p

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 12 paź 2017, 18:40

lukeu pisze:
17 wrz 2017, 00:05
Konkretna robota z mechaniką, ale masz zrobione solidnie i spokój na bardzo długo ;) Auto super się prezentuje. Widać, że bardzo dbasz, bo błyszczy się elegancko. Też niedawno kupiłem takie same ori dywaniki i super się prezentują. Dużo lepiej niż ta oklepana krata jak w każdym samochodzie ;p
Dywaniki fakt fajne, no ja niestety kupowałem w aso :P Nie miałem tyle szczęścia żeby znaleźć używki, ale mam i jest ok . Bardziej jestem zadowolony z tych listw progowych. Mega fajnie wyglądają przy otwieraniu drzwi. Dzięki za miłe słowa, każdy z nas stara się dbać jak tylko na to pozwala stan gotówki :P :P
Przyjechały do mnie nowe fanty.

brak kasy doskwiera, ale musiałem kupić nówki po doswiadczeniach z zeszłego roku z używkami. Padło na firmę Hankook.
Obrazek

Jako, że do pełni szczęścia brakowało jednego elementu, a ten zaczął powoli szwankować kupiłem tarczę i klocki.
Obczytałem różne fora i mam nadzieję, ze te Zimmermany sprawdzą się tak jak piszą użytkownicy.

Obrazek

Na koniec mała wizyta w spa przed zimą :P :P
Autko zostało poddane
- dekontaminacja, deironizacja, glinkowanie- przygotowanie powierzchni do dalszych czynności,
- maszynowa aplikacja środka, którego zadaniem jest optymalne przygotowanie powierzchni do zabezpieczenia,
- aplikacja ochronnej powłoki polimerowej,
- aplikacja ceramicznej powłoki hydrofobowej na szyby czołowe.

fota zaraz po wyjechaniu
Obrazek

a tu reszta już w domku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zabezpieczenie działa od 4 do 6 miesięcy, czyli przezimuje na nim tak mniej więcej. usługa nie jest ani tania, ani droga. Czy będzie warta zobaczymy po czasie na jakim powłoka się utrzyma. Tyle ode mnie, POZDRO !!!!
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
eveneme
Administrator
Administrator
BMW: BMW E46 320d
VIN: WBAAS71040FY21859
Podziękował: 15 razy
Kontakt:

Post autor: eveneme » 12 paź 2017, 19:59

Wyglada jakby swiezo z fabryki wyjechała! Efekt mega :) Ja od siebie moge polecić tarcze rotingera, przystepna cena jezdze juz 2 rok i jest ok :)
"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. "

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 12 paź 2017, 21:36

Oponki na plus ;) Nie ma to jak porządna, świeża guma na śnieg i mróz. Bokiem polatasz jak trakcje wyłączysz, a bezpieczeństwo zachowane ;). A co do SPA to brak słów :D Co chwilę sam czyściłeś lakier i woskowałeś, a tu przed zimą jeszcze profesjonalne przygotowanie do zimy przez firmę. Ja nałożyłem sobie Soft 99 Fusso, na to ADBL Quick Wax, a po myciu przecieram ADBL Synthetic Spray Wax, żeby lakier jak najbardziej ochronić przed solą z dróg :D
PS Widziałem na mieście e46 z takim zderzakiem jak masz Ty, tyle że gość obkleił/pomalował zaznaczony element na czarno.
Obrazek
Zderzak nabrał zupełnie innego wyrazu, jak ta część się zlała z grillem. Taka luźna propozycja ;) Pozdro