E46 SEDAN "BECIA"

Regulamin forum
Podstawowe zasady galerii "Moje auto" :ok:

:bmw: 1. Wybieramy Model BMW tak by nadać prefiks wątku!

:bmw: 2. Galerię zakładamy po przywitaniu się w odpowiednim do tego dziale.

:bmw: 3. Galeria powinna zawierać krótki opis samochodu, np: wyposażenie, rozkodowany vin. Mile widziany opis przeszłości samochodu, planów modyfikacji i plany na przyszłość.

:bmw: 4. Galeria powinna zawierać zdjęcia, im więcej tym lepiej :cwaniak:

:bmw: 5. Staraj się unikać sytuacji pisania postu pod postem, chyba ze następny post dotyczy innego tematu, lub przedstawia nową informację.

:bmw: 6. Trzymaj się zasad kultury osobistej.

:bmw: 7. Instrukcje dodawania zdjęć znajdziecie tutaj: http://e46mania.pl/viewtopic.php?f=3&t=3

Generalna zasada ułatwiająca życie: "Jeśli nie wiesz jak się zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie".
Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
BMW: BMW e46 318
Rok produkcji: 2003
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

Re: E46 SEDAN "BECIA"

Post autor: Gregu82 » 02 gru 2016, 23:50

lukeu pisze:Super, że cały czas coś działasz :) niby szczegóły, a cieszą i robią robotę :)
Bo jak juz większość rzeczy zrobiona to szczególiki dopełniają pełni szczęścia w projekcie :ok: :ok: :ok:
Klik i jesteś w mojej galerii :bmw: Zapraszam :ok:
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Kontakt:

Post autor: Wojtas093 » 04 gru 2016, 03:06

Gregu82 pisze:
lukeu pisze:Super, że cały czas coś działasz :) niby szczegóły, a cieszą i robią robotę :)
Bo jak juz większość rzeczy zrobiona to szczególiki dopełniają pełni szczęścia w projekcie :ok: :ok: :ok:
Dokładnie tak :D mały szczegół, a cieszy :) pozdrawiam :cwaniak:

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Wojtas093 » 08 kwie 2017, 00:09

Witajcie :D
Oj jak dawno mnie tutaj nie było nic nie dodawałem jak gdyby nic się nie działo :P
Nowy rok nowe możliwości, nowy sezon letni trochę efektywności :D
wraz z tym rokiem miałem nieco komplikacji z moją bawareczką, bez bolączek się nie obyło.
Na początku problem stwarzała pompa vaccum - nie trzymała oleju (wyciek).
Została zregenerowana, wymienione niezbędne uszczelki i z tą częścią już wszystko jest ok :D
Jednakże miałem też i poważniejsze problemy związane z kompresją silnika (oleju)
na rozgrzanym silniku kontrolka żyła swoim życiem migając sobie na desce rozdzielczej ;/
okazało się że uszkodzony był zaworek zwrotny w pompie oraz wymieniony został smok i olej wraz filtrem na klasę 5w30
teraz bawarka spisuje się jak należy a ja cieszę się radością z jazdy :D
a żeby tego było mało w końcu z nowym sezonem zakupiłem wymarzone felgi z firmy DOTZ
teraz prezentuje się o niebo lepiej - zobaczcie i oceńcie sami pozdrawiam i do usłyszenia :) przede mną kolejne modyfikacje w tym sezonie którymi za pewne się pochwalę, starając się być aktywnym w swoim temacie na forum :D

Obrazek

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46 coupe
Nadwozie: Coupe
Kontakt:

Post autor: lukeu » 08 kwie 2017, 08:55

Dobrze, że ogarnąłeś wszystko ;) Vaccum sam sobie robiłeś? Bo moja też coś podcieka i planuję sam zmienić uszczelki. Felgi konkret :p

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Wojtas093 » 09 kwie 2017, 15:28

lukeu pisze:
08 kwie 2017, 08:55
Dobrze, że ogarnąłeś wszystko ;) Vaccum sam sobie robiłeś? Bo moja też coś podcieka i planuję sam zmienić uszczelki. Felgi konkret :p
Vaccum nie, nie ogarniałem go sam gdyż nieco ciężki dostęp jest do niego, a wolałem niczego nie spier... :D
dlatego też oddałem furę na warsztacik zajmujący się tylko Bawarkami.

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 09 kwie 2017, 20:32

Jest dobrze :) Powiedz mi, jakie objawy miałeś podczas problemu z olejem? u mnie kontrolka oleju wywala gdy zrobię mocniejszy przelot, tak jakby też był problem z ciśnieniem oleju ( żółta kontrolka oleju ), bo odma, czujniki i stan oleju jeszcze trzyma sie tego minimum...

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Wojtas093 » 10 kwie 2017, 16:41

Warzyn pisze:
09 kwie 2017, 20:32
Jest dobrze :) Powiedz mi, jakie objawy miałeś podczas problemu z olejem? u mnie kontrolka oleju wywala gdy zrobię mocniejszy przelot, tak jakby też był problem z ciśnieniem oleju ( żółta kontrolka oleju ), bo odma, czujniki i stan oleju jeszcze trzyma sie tego minimum...
Dzięki :D też uważam że teraz jest dobrze :cwaniak:
u mnie problem pojawiał się na rozgrzanym silniku mianowicie migała mi kontrolka oleju do czasu gry silnik nie osiągnął swej temperatury wszystko było ,,spoko'' jak się później okazało winowajcą była pompa oleju zaworek zwrotny w niej ułamał się olej spływał cały do miski poprzez to silnik podczas zimnego rozruchu ,,rechotał'' przez ok 3s jeździłem wtedy jeszcze na castrolu 10w40
Oddając furkę na warsztat zostałem już poinformowany ze wszystko to jest spowodowane słabym ciśnieniem w układzie dlatego też jak wyżej napisałem wymieniona została pompa oleju, a w niej zaworek zwrotny, uszczelka miski olejowej a tylko dla tego że cały olej do niej spływał, a i najważniejsze zmieniony został olej na właściwy dla tegoż oznaczenia silnika N42 teraz poruszam się na 5w30 od dwóch miesięcy od naprawy z furą nic się nie dzieje wszystko wróciło do normy silnik podczas rozruchu nie rechocze kontrolka oleju już nie miga.
A co najważniejsze odzyskał swą moc jak na swoje możliwe osiągi spisuje się superowo :D pozdrawiam :cwaniak:

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 11 kwie 2017, 19:02

Dzięki za odpowiedź :) Zasugeruję swojemu mechanikowi, jak mu podstawie auto by sprawdził ten element, gdyż tez przy rozruchu mam rechot a napinacz wymieniony, olej który ciągle jest zalewany to 5w30 więc tu niby akurat dobrze. zobaczymy pozyjemy :D Mają mi przetrzepać auto dosłownie od A do Z i będzie wiadomo czy warto babrać się w moim przypadku z vvt :)
Jeszcze z ciekawości się spytam, felgi 17 czy 18tki i na jakich szerokościach opon latasz?

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Wojtas093 » 12 kwie 2017, 15:10

Warzyn pisze:
11 kwie 2017, 19:02
Dzięki za odpowiedź :) Zasugeruję swojemu mechanikowi, jak mu podstawie auto by sprawdził ten element, gdyż tez przy rozruchu mam rechot a napinacz wymieniony, olej który ciągle jest zalewany to 5w30 więc tu niby akurat dobrze. zobaczymy pozyjemy :D Mają mi przetrzepać auto dosłownie od A do Z i będzie wiadomo czy warto babrać się w moim przypadku z vvt :)
Jeszcze z ciekawości się spytam, felgi 17 czy 18tki i na jakich szerokościach opon latasz?
Oczywiście lepiej niech Ci skontroluje co i jak niż fura ma się męczyć i tracić na mocy :cwaniak:
Oponki z felgami to rozmiar 17 cali 225/45 :D

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
BMW: BMW e46 318
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 14 kwie 2017, 20:54

Fajowe koło !!!! Bardzo dobrze wygląda przy tym lakierze. Także nie pozostaje nic innego jak pogratulować dobrego zakupu :) :)
Klik i jesteś w mojej galerii :bmw: Zapraszam :ok:
viewtopic.php?f=7&t=269