Moje Coupe Oxford Green

Regulamin forum
Podstawowe zasady galerii "Moje auto" :ok:

:bmw: 1. Wybieramy Model BMW tak by nadać prefiks wątku!

:bmw: 2. Galerię zakładamy po przywitaniu się w odpowiednim do tego dziale.

:bmw: 3. Galeria powinna zawierać krótki opis samochodu, np: wyposażenie, rozkodowany vin. Mile widziany opis przeszłości samochodu, planów modyfikacji i plany na przyszłość.

:bmw: 4. Galeria powinna zawierać zdjęcia, im więcej tym lepiej :cwaniak:

:bmw: 5. Staraj się unikać sytuacji pisania postu pod postem, chyba ze następny post dotyczy innego tematu, lub przedstawia nową informację.

:bmw: 6. Trzymaj się zasad kultury osobistej.

:bmw: 7. Instrukcje dodawania zdjęć znajdziecie tutaj: http://e46mania.pl/viewtopic.php?f=3&t=3

Generalna zasada ułatwiająca życie: "Jeśli nie wiesz jak się zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie".
Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46 coupe
Rok produkcji: 2003
Nadwozie: Coupe
Kontakt:

Re: Moje Coupe Oxford Green

Post autor: lukeu » 12 mar 2017, 11:37

Warzyn pisze:Piękny jest ten kolorek, fajnie głębie wyciągnąłeś :> Z ciekawości spytam, 100g glinki Ci wystarczyło?
Też jestem zadowolony z efektu ;) Co do glinki. Zostało mi jeszcze pół więc bez problemu :) Kluczem do sukcesu jest zastosowanie dobrego deironizera i preparatu tar&glue przed glinkowaniem. Wtedy jest dużo mniej niezanieczyszczeń do zebrania. Efekt gładkości lakieru jest naprawdę powalający. Każdy kto przejedzie palcem po lakierze jest zdumiony ;)

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 12 mar 2017, 23:23

Domyślam się :) nie ukrywam, sam podobny zestaw planuję kupić do oczyszczania, glinke valeta, pb, nie wiem jeszcze co kupic do deironizacji, myślałem czy nie kupić zwykłego k2 rotona, ktory o dziwo działał naprawdę dobrze na moich kołach a cena bajka bo 15 zł :> potem rozważam polerkę lakieru, 2step jeśli uda mi się dogadać z kumplem a na sam koniec soft99 kiwiami :) Mam dość mocno styrany lakier, gdyż ciągle auto stoi pod blokiem, przez to ze na osiedlu mam bardzo duzo emerytowanych dokarmiaczy ptaków, mam sporo odbarwień i zmatowień, więc mam nadzieje ze po polerce, uzyskam choć w polowie zbliżony efekt do twojego :)

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 15 mar 2017, 12:26

Warzyn pisze:Domyślam się :) nie ukrywam, sam podobny zestaw planuję kupić do oczyszczania, glinke valeta, pb, nie wiem jeszcze co kupic do deironizacji, myślałem czy nie kupić zwykłego k2 rotona, ktory o dziwo działał naprawdę dobrze na moich kołach a cena bajka bo 15 zł :> potem rozważam polerkę lakieru, 2step jeśli uda mi się dogadać z kumplem a na sam koniec soft99 kiwiami :) Mam dość mocno styrany lakier, gdyż ciągle auto stoi pod blokiem, przez to ze na osiedlu mam bardzo duzo emerytowanych dokarmiaczy ptaków, mam sporo odbarwień i zmatowień, więc mam nadzieje ze po polerce, uzyskam choć w polowie zbliżony efekt do twojego :)
Pytałem różnych specjalistów i jednak odradzili mi Rotona, bo też chciełem oszczędzić kilka złotych. ADBL Vampire to bezpieczny i sprawdzony środek więc myślę, że warto. Jak Ci się uda zrobić dobrze polerkę, to efekt będzie lepszy od mojego ;) Powodzenia z więc z detailingiem i koniecznie pochwal się efektami jak coś zdziałasz ;)

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 09 kwie 2017, 11:30

Wiosna za pasem to i trzeba było odświeżyć koła letnie :) Zadziałałem na nich ADBL Vampire, potem usunięcie smoły Decabitem, na koniec IPA i nawoskowanie FK 1000p co by brud się tak nie trzymał. Do super stanu pasowałoby je poddać regeneracji, ale to temat nie na teraz ;)
Obrazek

A tu już na aucie:

Obrazek

Zakupiłem też nowe gadżety do detailingu :p obowiązkowa pianownica PA, piana Shiny Garage, a do odświeżenia lakieru i uzupełniania wosku SG Morning Dew. Do docierania delikatna mikrofibra z ADBL, bo takie zwykłe szmatki robią dużo mazów.

Obrazek

Do środka polecam zapachy Car Scents. Cena niewiele wyższa od ,,woreczków" czy zawieszek a efekt jest wyczuwalny już długo i czuję, że jeszcze będzie pachniał dobre kilka tygodni. Do wymiany też czekaja uszczelki pompy Vaccum. Teraz brak czasu, ale jak się trafi trochę wolnego to bym chciał ogarnąć temat ;)

Obrazek

Pozdro

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 09 kwie 2017, 20:28

Pakiet domowego detailera się powiększa :D Powiem Ci ze ten adbl dobrze doczyścił koła, ja pożydziłem i kupiłem k2, poszło 3/4 butelki i dalej jest brud, a felgi są wolne od smoły itp więc teraz stanowczo kupuje vampirka :> Jak długo masz juz ten zapach?

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 09 kwie 2017, 21:09

Warzyn pisze:
09 kwie 2017, 20:28
Pakiet domowego detailera się powiększa :D Powiem Ci ze ten adbl dobrze doczyścił koła, ja pożydziłem i kupiłem k2, poszło 3/4 butelki i dalej jest brud, a felgi są wolne od smoły itp więc teraz stanowczo kupuje vampirka :> Jak długo masz juz ten zapach?
Powoli kompletuje wszystko co potrzebne, bo jak się zacznie zagłębiać w forum kosmetykaaut.pl to czyszczenie samochodu już nigdy nie będzie takie samo :D Vampire'a zdecydowanie polecam. Jak się jeszcze środek wypracuje pędzelkiem, to nie ma szans żeby coś zostało na feldze. Zapach już pachnie 3 tygodnie i mam wrażenie, że nie chce przestać :D

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
BMW: BMW e46 318
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 14 kwie 2017, 20:59

Kurcze fele po wyczyszczeniu wyglądają Ekstra !!! Chyba sie skuszę na ten środek i zadziałam u siebie :) Zbierasz widzę też kolekcje kosmetyków i bardzo fajnie będzie się można wymieniać doświadczeniami. Ja dziś prawie cały dzień spędziłem na pucowaniu bryki, a i tak nie zrobiłem jeszcze wszystkiego. Także czekam na fotorelację i opisy co jak z czym heheh, powodzonka :ok: :ok:
p.s Ten lakier wygląda MEga !!
Klik i jesteś w mojej galerii :bmw: Zapraszam :ok:
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 15 kwie 2017, 20:53

Gregu82 pisze:
14 kwie 2017, 20:59
Kurcze fele po wyczyszczeniu wyglądają Ekstra !!! Chyba sie skuszę na ten środek i zadziałam u siebie :) Zbierasz widzę też kolekcje kosmetyków i bardzo fajnie będzie się można wymieniać doświadczeniami. Ja dziś prawie cały dzień spędziłem na pucowaniu bryki, a i tak nie zrobiłem jeszcze wszystkiego. Także czekam na fotorelację i opisy co jak z czym heheh, powodzonka :ok: :ok:
p.s Ten lakier wygląda MEga !!
Dzięki za fajne słowa ;) Co do czasu spędzonego przy aucie to coś wiem, cały dzień siedzisz i dalej nie ma zrobionej całości :D Z chęcią podyskutuję na temat detailingu jak coś.

A jak już przy detailingu jesteśmy. Jeszcze "za czasów" jak moim jedynym kosmetykiem był "Plak-wosk na mokro", to denerwowały mnie szare opony (zwłaszcza na dystansach to słabo wygląda). Więc do mojej szafki z kosmetykami wpadły kolejne dwie pozycje. ,,Wet look" opony po tym Shiny jest mega, aplikacja też banał, więc polecam. Ciekawe tylko jak z trwałością, ale z tego co czytałem to nie powinno być tragedii. Oprócz tego korzystając z okazji, że miałem chwilę czasu to nawoskowałem całą furę FK 1000p jeszcze raz ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
BMW: BMW e46 318
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 15 kwie 2017, 21:41

Ciekawe ile czasu na tych oponach się to utrzyma jak by co będziemy w kontakcie zobaczymy który środek lepszy heh. Przynajmniej potem będzie można już wziąć sprawdzony i trwały :) Po drugim woskowaniu efekt Ekstra. U mnie teraz ma padać przez prawie tydzień wiec jak się wypogodzi na wosk nałożę tylko QD, żeby to utrwalić i tyle. Teraz te koła to KOŁA co nie, efekt fajowy po prostu.
Klik i jesteś w mojej galerii :bmw: Zapraszam :ok:
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 16 kwie 2017, 10:36

To prawda, koła się super wyeksponowały po tych pracach ;) QD możesz dawać po każdym myciu. A co do środków to Pure Black czyści oponę ze wszystkiego, a na to dopiero daje się dressing Back2Black, żeby zrobić ten efekt wow ;)