Moje Coupe Oxford Green

Regulamin forum
Podstawowe zasady galerii "Moje auto" :ok:

:bmw: 1. Wybieramy Model BMW tak by nadać prefiks wątku!

:bmw: 2. Galerię zakładamy po przywitaniu się w odpowiednim do tego dziale.

:bmw: 3. Galeria powinna zawierać krótki opis samochodu, np: wyposażenie, rozkodowany vin. Mile widziany opis przeszłości samochodu, planów modyfikacji i plany na przyszłość.

:bmw: 4. Galeria powinna zawierać zdjęcia, im więcej tym lepiej :cwaniak:

:bmw: 5. Staraj się unikać sytuacji pisania postu pod postem, chyba ze następny post dotyczy innego tematu, lub przedstawia nową informację.

:bmw: 6. Trzymaj się zasad kultury osobistej.

:bmw: 7. Instrukcje dodawania zdjęć znajdziecie tutaj: http://e46mania.pl/viewtopic.php?f=3&t=3

Generalna zasada ułatwiająca życie: "Jeśli nie wiesz jak się zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie".
Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
BMW: BMW e46 318
Rok produkcji: 2003
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

Re: Moje Coupe Oxford Green

Post autor: Gregu82 » 15 cze 2017, 16:45

Szacun za taką wymianę, sam bym chciał mieć takiego kumpla co bym z nim sobie dłubał przy :bmw: I jak po regeneracji tych siedzeń ??
Klik i jesteś w mojej galerii :bmw: Zapraszam :ok:
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46 coupe
Nadwozie: Coupe
Kontakt:

Post autor: lukeu » 16 cze 2017, 21:20

To prawda ;) Wiem co mam zrobione i jak. A co do siedzeń to warto było przeczyścić. Zrobiła się bardziej matowa (czyli czysta) i lepiej się przez to prezentuje.

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 24 lip 2017, 22:07

Na forum cisza od wielu dni więc pochwalę sie nowymi zakupami i przemyślaniami ;) Póki co czekam na dzień wolnego i planuję porządne oczyszczenie lakieru z woskowaniem.

Obrazek

Dbam o auto na bieżąco, myję kiedy mogę. Co do nowych kosmetyków to polecam QD -Quick Magic. Robi genialny look, a mega łatwy w docieraniu. Auto po dwóch nocach w garażu i dniu stania na parkingu przed pracą nie pokryło sie kurzem, co nie jest takie oczywiste w przypadku innych środków. Podobnie działa ADBL QD1, który dodatkowo charakteryzuje się świetnym zrzutem wody. Zobaczymy jak poradzi sobie Quick Magic na deszczu :p

Obrazek

Morning Dew na przykład tragicznie się maże na moim lakierze zaś na srebrnym golfie robi świetną robotę i nie sprawia problemów :p

Do zatłuszczonych szyb, których nie idzie umyć (zwłaszcza od środka) polecam widoczny na zdjeciu Autoglym Glass Polish. Wciera się i po wyschnięciu i wytarciu z szyby robi się kryształ. Nie mogłem niczym domyć tylnych trójkątów, a po tym w krótkiej chwili są idealne. Potraktowałem mleczkiem również szybę czołową i korzystając z okazji nałożyłem w końcu niewidzialną wycieraczkę z Autolanda z Auchana, która czekała na nałożenie chyba z pół roku :p Zobaczymy co jest wart ten budżetowy produkt.

Podzielcie się tym jak Wy dbacie o fury ;) Pozdro

Awatar użytkownika
BmwBobo
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: E46
Rok produkcji: 2004
Kontakt:

Post autor: BmwBobo » 25 lip 2017, 18:31

piekna sztuka i zadbana, ale wielu i tak przy sprzedazy stwierdzi ze nie warta tej ceny jak to polowa populacji i to mnie najbardziej boli...warta grzechu jak to mowia;p Tez chcialbym zkaupic pare kosmetykow jezeli bedzie troche planow na lewo;p polecisz mi cos jezeli bedzie taka potrzeba?

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 25 lip 2017, 19:54

BmwBobo pisze:
25 lip 2017, 18:31
piekna sztuka i zadbana, ale wielu i tak przy sprzedazy stwierdzi ze nie warta tej ceny jak to polowa populacji i to mnie najbardziej boli...warta grzechu jak to mowia;p Tez chcialbym zkaupic pare kosmetykow jezeli bedzie troche planow na lewo;p polecisz mi cos jezeli bedzie taka potrzeba?
Dzięki ;) Jak coś to pisz to wytłumaczę co trzeba i pomogę wybrać kosmetyki ;) Warto się pobawić, sam sie o tym przekonasz :p

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
Rok produkcji: 2002
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 27 lip 2017, 18:45

Używam tą niewidzialną wycieraczkę z autolanda i powiem Ci, ze jak za tą cenę to nie ma tragedii. Ciężko tylko się ją wciera, lecz w moim przypadku szyba była słabo przygotowana, tj. piana aktywna i zmywacz hamulcowy (bardzo dobrze odtłuszcza, rzekłbym ze działa lepiej od benzyny ekstrakcyjnej). Fajnie ze kupiłeś CGP. Sam mam od srodka mega usyfione szyby, latem nie ma z tym problemu, lecz zimą zaraz zaczynają parować i nie idzie tego niczym domyć. CGP nie jest tanim środkiem, ale widząc twoją opinię, chyba się zdecyduje :> pozdro

Awatar użytkownika
Elimi_Mati
Forumowicz
Forumowicz
BMW: E46 Coupe
Rok produkcji: 2000
Kontakt:

Post autor: Elimi_Mati » 27 lip 2017, 20:21

Mam AutoGlym'a i świetnie się sprawuje polecam :D

Awatar użytkownika
BmwBobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Rok produkcji: 2004
Kontakt:

Post autor: BmwBobo » 27 lip 2017, 21:59

Mistrzu co polecasz na poczatek do mycia auta konserwacji skory , smarow na lakierze , na szyby, plastikow w stodku auta ora jakies scieteczki itd ;) moglbys mi skompletowac rakie cos i pokazac cene?

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 28 lip 2017, 15:08

BmwBobo pisze:
27 lip 2017, 21:59
Mistrzu co polecasz na poczatek do mycia auta konserwacji skory , smarow na lakierze , na szyby, plastikow w stodku auta ora jakies scieteczki itd ;) moglbys mi skompletowac rakie cos i pokazac cene?
Środków jest masa i każdemu coś innego będzie odpowiadało ;) Ogólnie to polecam spędzić kilka wieczorów na forum: kosmetykaaut.pl żeby dowiedzieć co z czym i do czego ;)

Takie propozycje ode mnie:
-skóra- Colourlock (raczej wersja Soft bo jak umyjesz rasz Strongiem to potem jest za mocne na okresowe czyszczenie)
-smary i ogólnie jakiś asfalt/smoła to niezawodny Prickbort lub np można punktowo podziałać Decabitem
-szyby to tu już cokolwiek detailngowego. Do ciężkich rzeczy to Autoglym CGP, a płyn to osobiście polecam ADBL Glass Cleaner jednak może znajdziesz coś podobnego i tańszego
-plastiki najpierw dobrze poczyścić APC (poczytaj na forum) a potem jakiś dressing np. ADBL Interior WOW lub na szybko ADBL Interior QD który zostawia fajne matowe wykończenie i dodatkowo czyści (wersja Limited Edition ma ładniejszy zapach od zwykłej)
-ścierki to ogólnie mikrofibry. Temat zbyt szeroki na opisanie w jednej linijce ;) Pooglądaj na YT. MxNowicki nagrał o tym merytoryczny odcinek więc się dużo możesz dowiedzieć. W razie czego pisz na PW, postaram się pomóc wedle możliwośći i jak już pisałem odsyłam na forum oraz YT (kanały MxNowicki, SwagTV). Pozdro ;)

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
BMW: BMW e46 318
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 30 lip 2017, 21:20

Szalejesz, szalejesz, dobrze, bo mogę posprawdzać i sie dowiedziec racjonalnie który preparat dobry,a który nie. I o to chodzi. Lepiej dowiedzieć sie od znajomego, bo przynajmniej info prawdziwe co nie. Także powodzonka w dalszych pracach !!!!!
Klik i jesteś w mojej galerii :bmw: Zapraszam :ok:
viewtopic.php?f=7&t=269