Moje Coupe Oxford Green

Regulamin forum
Podstawowe zasady galerii "Moje auto" :ok:

:bmw: 1. Wybieramy Model BMW tak by nadać prefiks wątku!

:bmw: 2. Galerię zakładamy po przywitaniu się w odpowiednim do tego dziale.

:bmw: 3. Galeria powinna zawierać krótki opis samochodu, np: wyposażenie, rozkodowany vin. Mile widziany opis przeszłości samochodu, planów modyfikacji i plany na przyszłość.

:bmw: 4. Galeria powinna zawierać zdjęcia, im więcej tym lepiej :cwaniak:

:bmw: 5. Staraj się unikać sytuacji pisania postu pod postem, chyba ze następny post dotyczy innego tematu, lub przedstawia nową informację.

:bmw: 6. Trzymaj się zasad kultury osobistej.

:bmw: 7. Instrukcje dodawania zdjęć znajdziecie tutaj: http://e46mania.pl/viewtopic.php?f=3&t=3

Generalna zasada ułatwiająca życie: "Jeśli nie wiesz jak się zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie".
Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46 coupe
Rok produkcji: 2003
Nadwozie: Coupe
Kontakt:

Re: Moje Coupe Oxford Green

Post autor: lukeu » 01 maja 2017, 21:08

Majówka, więc trzeba było zadbać trochę o autko ;) Wszystkie elementy z tworzywa zostały przeczyszczone APC w stężeniu 1:10. Mimo, że nie wyglądały na brudne to woda w której płukałem fibrę była ciemna :D
Obrazek

Następnie wpadł dressing: ADBL Interior WOW (mega zapach!).

Obrazek

Efekt super, tworzywa fajnie się przyciemniły i są bardzo przyjemne w dotyku. Polecam.
Obrazek

Potem przyszła pora na karoserię.
Piana od Shiny jest mega. Dosłownie bita śmietana się robi na aucie ;) Razem z pianą z kół spłynął Rubber Cleaner i Vampire ;)

Obrazek

Po umyciu (oczywiście na dwa wiadra) wypróbowałem nowy quick detailer Funky Witch BOTOX, bo Morning Dew strasznie mi sie maże (może za dużo daję :D ). Jeszcze wypróbuję ADBL QD1, ale Botox jest rewelacyjny. Mega łatwa praca, super przyciemnia, lakier jest gładki i ślady po wodzie znikają od razu. Naprawdę godny polecenia.
Obrazek

Nic w tym dziwnego, ale nie cierpię myć szyb. Dlatego zaszalałem i kupiłem ADBL Glass Cleaner. Bardzo polecam. Super pachnie i co najważniejsze łatwo się wypracowuje, szybko znikając i zostawiając czystą szybę :) Płyny, które podkradałem z domu się kryją :D

Obrazek

Na deser nałożyłem dressing na opony i teraz tylko czekać, aż jutro spadnie deszcz :D Pozdro!

Obrazek

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 02 maja 2017, 18:21

Piękna jest ;) Widzę że się nieźle wkręciłeś w temat detailingu :D nie myślałeś by robić jakies testy albo próby 50/50? :D

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
BMW: BMW e46 318
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 03 maja 2017, 16:30

Miałeś już nic na razie nie dokupować :P Albo to ja miałem nic nie dokupować, się pogubiłem hahaah. Szalejesz widzę, ale fota wnętrza Pięknie wyszła !!!! Szkoda, że się bliżej siebie nie mieszka, bo można by się spotkać zobaczyć na żywo który produkt lepszy. W kazdym bądź razie czekam na kolejne uaktualnienia tematu i opisy co jak i z czym heh, Pozdro!
Klik i jesteś w mojej galerii :bmw: Zapraszam :ok:
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 04 maja 2017, 16:38

Gregu82 pisze:
03 maja 2017, 16:30
Miałeś już nic na razie nie dokupować :P Albo to ja miałem nic nie dokupować, się pogubiłem hahaah. Szalejesz widzę, ale fota wnętrza Pięknie wyszła !!!! Szkoda, że się bliżej siebie nie mieszka, bo można by się spotkać zobaczyć na żywo który produkt lepszy. W kazdym bądź razie czekam na kolejne uaktualnienia tematu i opisy co jak i z czym heh, Pozdro!
Warzyn pisze:
02 maja 2017, 18:21
Piękna jest ;) Widzę że się nieźle wkręciłeś w temat detailingu :D nie myślałeś by robić jakies testy albo próby 50/50? :D
Dzięki :D Kosmetyków nigdy mało, więc jak jest możliwość to fajnie coś kupić i przetestować :D Co do 50/50 to chyba jeszcze za słaby ze mnie zawodnik, bo nie mam maszyny DA :D Jednak jak na takie ,,amatorskie" zabawy to efekt jest rewelacyjny i każdy mi to mówi jak zobaczy auto po myciu :D

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 12 maja 2017, 17:22

Siema :) Z technicznych spraw to zmieniłem ostatnio olej na Motul XClean 8100 5W30. Czy lepszy od Castrola? Ciężko mi to powiedzieć, ale na pewno nie gorszy :D A co do detailingu. Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów kosmetykaaut.pl u którego kupowałem kilka rzeczy mogę wypróbować wiele nowości, gdyż odlał mi małe próbki (oprócz tego co na zdjęciu mam jeszcze ADBL Quick Wax i Autoglym Rapid Detailer :D )
Obrazek
Z takich ciekawszych rzeczy to chciałem się pochwalić rewelacyjnym efektem po ValetPro Trim Glitz. Wypłowiałe plastiki wokół lusterek to była zmora. Nic na to nie działało. Jednak po posmarowaniu tym środkiem efekt cudowny. Tutaj małe 50/50:

Obrazek

a tu efekt końcowy:
Obrazek
Obrazek

Zaatakowałem jeszcze podszybie, które też jest wypłowiałe, ale popełniłem taktyczny błąd nie czyszcząc go wcześniej APC. Poprawię to jutro i będzie super ;) Z quick detailerów wypróbowałem ADBL QD1, ale osobiście lepiej mi się smaruje BOTOX'a ;)

Jeszcze taki szybki edit z wczoraj.
Udało się ze znajomym (tym z którym robiłem odmę) ogarnąć podwójne gniazdo zapalniczki w schowku, w którym prąd jest po przekręceniu kluczyka :) Prąd jest wzięty z wiązki radia, dla bezpieczeństwa przez przekaźnik samochodowy. Nareszcie nie muszę myśleć o tym, żeby włączać kamerkę za każdym razem. Dodatkowe gniazdo może się przydać do jakiejś ładowarki lub nawigacji. Grunt, że jest zrobione porządnie i ładnie schowane w schowku ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 13 maja 2017, 15:46

Ten valetpro zrobił robote! Coś czuje, ze to bedzie "must have" u mnie, bo moje plastiki tez nie wyglądają zbyt pięknie. Ciekawy patent na zapalniczkę w schowku, pewnie teraz wygląda to wszystko bardziej estetycznie, jak srodek deski nie jest zawalone kablami :)

Awatar użytkownika
Murphy 13
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: 330 Ci
Rok produkcji: 2001
Kontakt:

Post autor: Murphy 13 » 14 maja 2017, 00:36

Ja polecam czernidlo z firmy -Koch Chemie- NanoMagicPlastCare. Używałem 2 tygodnie temu i nadal jest mega czarne. Gdzie plastiki miałem już szare. Ale widziałem jak koleś na samochodzie malował i tez myślę nad takim zabiegiem. I już więcej nie trzeba używać czernidla. Gniazdolność zapalniczki dobra opcja. .Ja jestem na etapie malowania zacisków. 😉. Pozdro.

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
BMW: BMW e46 318
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 14 maja 2017, 20:12

Fajna sprawa z tą zapalniczką w schowku, ile czasu Wam to zajęło ?? Ciężki temat dla laika ?? Sam bym takie coś chciał u siebie bo to przydatny bajer właśnie do takiej chociaż by kamerki :) Preparat do plastików spoko, ciekawe ile to wytrzyma, ja używam Meguiar's Natural Shine, na razie się ładnie trzyma, zobaczy sie który lepszy :)
Klik i jesteś w mojej galerii :bmw: Zapraszam :ok:
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 15 maja 2017, 17:30

Padało ostatnio dość dużo i plastiki nie ruszone, wyglądają jak nowo nasmarowane :) Gniazdo zapalniczki super się sprawdza. Roboty samej w sobie nie było może aż tak dużo, ale najwiecej czasu zajęła nam ,,logistyka". Nie mielismy przepisu jak to zrobić, tylko kumpel sam z miernikiem ogarniał i myślał jak to zrobić żeby było dobrze :D

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 10 cze 2017, 16:06

Witam po krótkiej przerwie ;) Co do detailingu, to wziąłem się za czyszczenie skórek w aucie: Obrazek.
Skóry, zwłaszcza na bokach siedzeń były już śliskie, ale wyczyściłem porządnie i zakonserwowowałem więc będzie git.

Auto miało awarię. Zaczęło przerywać w trakcie jazdy, potem nie chciało zapalić, potem paliło i po rozgrzaniu gasło itp. Problem rozwiązany przez wymianę czujników wałków rozrządu (nwm czy do konca potrzebne, ale były też ich błędy). Główny problem spowodował czujnik wału korbowego.... Wymieniłem go z kumplem. 5h ciężkiej pracy ale auto naprawione ;)

Obrazek

Na deser po wypucowaniu:

Obrazek