BMW e46 318i by Gregu82

Regulamin forum
Podstawowe zasady galerii "Moje auto" :ok:

:bmw: 1. Wybieramy Model BMW tak by nadać prefiks wątku!

:bmw: 2. Galerię zakładamy po przywitaniu się w odpowiednim do tego dziale.

:bmw: 3. Galeria powinna zawierać krótki opis samochodu, np: wyposażenie, rozkodowany vin. Mile widziany opis przeszłości samochodu, planów modyfikacji i plany na przyszłość.

:bmw: 4. Galeria powinna zawierać zdjęcia, im więcej tym lepiej :cwaniak:

:bmw: 5. Staraj się unikać sytuacji pisania postu pod postem, chyba ze następny post dotyczy innego tematu, lub przedstawia nową informację.

:bmw: 6. Trzymaj się zasad kultury osobistej.

:bmw: 7. Instrukcje dodawania zdjęć znajdziecie tutaj: http://e46mania.pl/viewtopic.php?f=3&t=3

Generalna zasada ułatwiająca życie: "Jeśli nie wiesz jak się zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie".
Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
BMW: BMW e46 318
Rok produkcji: 2003
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

Re: BMW e46 318i by Gregu82

Post autor: Gregu82 » 17 kwie 2017, 19:46

lukeu pisze:
16 kwie 2017, 10:38
APC to uniwersalny środek czyszczący, który się rozrabia na odpowiednie stężenia w zależności od stopnia zabrudzenia. Jak zrobisz mocne to możesz myć silnik, a nadaję się także do plastików i tapicerki. Mój to akurat Green Star APC, ale każda szanująca się firma ma w ofercie taki środek. Po każdym myciu przejedziesz Morning Dew i efekt wow będzie się utrzymywał na pewno. Pozdro ;)
Aaaa to znaczy, ze poszedłem na łatwiznę i może ten kokpit wyglądać jeszcze lepiej. Tak to jest jak się wie za mało :P W takim razie muszę zakupić taki środek przemyć wnętrze i dopiero wtedy nałożyć ten mój preparat jeszcze raz :)
Warzyn pisze:
17 kwie 2017, 17:09
Dobra robota :) gratuluje uzyskanego efektu! :>
Dzięki, jak widać na razie to stawiam pierwsze kroki i wiedza na niskim poziomie, ale powoli do przodu.
Pogoda do kitu poprawi sie za kilka dni, wiec na razie prace wstrzymane.

z dzisiaj
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Klik i jesteś w mojej galerii :bmw: Zapraszam :ok:
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 25 kwie 2017, 17:08

Przybłąkały się dodatkowe kosmetyki :D Jak będzie pogoda to pod koniec tygodnia się wezmę, przynajmniej za czarne listwy, wnękę silnika i opony :P

Obrazek

Chyba uzbierałem to co mieć powinienem do ogarniania auta, więc teraz tylko to sprawdzić. Jak działa ile sie utrzymuje i dbać :bmw:
Pozdro
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46 coupe
Nadwozie: Coupe
Kontakt:

Post autor: lukeu » 25 kwie 2017, 19:27

Elegancko, że arsenał sie powiększa ;) nie zapomnij przed nałożeniem dressingu wyczyścić opony choćby APC, bo inaczej efekt będzie krótszy. A co do stwierdzenia, że masz już wszystko to wydaje mi sie, że to tylko chwilowe odczucie :D Poczytasz trochę i będziesz chciał wypróbować nowe, lepsze rzeczy :D

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 01 maja 2017, 00:27

lukeu pisze:
25 kwie 2017, 19:27
Elegancko, że arsenał sie powiększa ;) nie zapomnij przed nałożeniem dressingu wyczyścić opony choćby APC, bo inaczej efekt będzie krótszy. A co do stwierdzenia, że masz już wszystko to wydaje mi sie, że to tylko chwilowe odczucie :D Poczytasz trochę i będziesz chciał wypróbować nowe, lepsze rzeczy :D
Pewnie masz racje, już stwierdziłem, że jeden duży ręcznik do osuszania to za mało :P A jak Ci sie widzi twoja końcówka, wg mnie siadła całkiem sympatycznie :P :P
Kolejne przygotowania do sezonu poczynione. Na pierwszy ogień poszła wymiana odmy. Odkąd kupiłem Bunie, nie ruszałem tego tematu, ale zapobiegawczo postanowiłem to ogarnąć. Do tego doszło nabicie i odgrzybienie klimy, bo chyba w końcu przyjdzie niedługo lato, potem konkretne bo godzinne ozonowanie i autko w środku wypieszczone heh. Jako, że sprzątnęli mi sprzed nosa dwa komplety felg, a na razie nic w pobliżu nie ma, trafiła się okazja na wymianę wnętrza na pół skórę i dodatkowo z grzaniem. Pojechałem oblukałem, fotele w super stanie ledwo co obszyte, więc wziąłem :P
Pytanie, do obeznanych w temacie bo mam w fotelu kierowcy i pasażera dużą żółtą wtyczkę, a spod wykładziny pod fotelem kierowcy wyłazi mała cienka. Jak to wszystko ogarnąć żeby poducha działała, bo na razie jest nie podpięta i żeby fotele grzały. Wszystkie wtyczki mam, przełączniki tez mam. Ktoś wie co i jak, ewentualnie robił taka własnie instalacje i wie co z czym i gdzie, z góry Dzięki za wszelakie info.

Kilka fotek, na pierwszy ogień wnętrze. Zamontowane na razie na sucho

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

z dzisiejszego zlotu, a przed nim :bmw: wypucowane, dodatkowo listwy zewnętrzne i inne plastiki potraktowane MEGUIARS Ultimate Protectant Żel, efekt po pierwszym użyciu już jest fajny. Bardzo szybko to mleczko wysycha i nie pozostawia śladów. Widać jak ładnie prezentuje się gril czy przednie listwy, a to ledwo maźnięte na raz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdro :)
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46 coupe
Kontakt:

Post autor: lukeu » 01 maja 2017, 20:10

Standardowa rura wydechowa jest brzydka, zaś końcóweczka super depełnia całości ;) Co do foteli-SZTOS. Teraz wnętrze będzie mega kozackie jak to wszystko sobie zamontujesz. Serwis bajka, silnik Ci za to podziękuje. Zdjecia na parkingu super pokazują w jakim świetnym stanie masz lakier i jak zaczynasz dbać o szczegóły. Oby tak dalej!

Awatar użytkownika
Murphy 13
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: 330 Ci
Rok produkcji: 2001
Kontakt:

Post autor: Murphy 13 » 01 maja 2017, 20:48

Nieźle. Ładnie się prezentuje. Jednak ciężka praca popłaca. Efekt mega.

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 02 maja 2017, 18:18

Widziałem fotele na facebooku, robiły szał w komentarzach, fajnie ze trafiły do Ciebie :D Jakby Ci sie udało je podłączyć, by grzanie działało, jak i reszta banglała, to daj znać :)

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 03 maja 2017, 18:52

lukeu pisze:
01 maja 2017, 20:10
Standardowa rura wydechowa jest brzydka, zaś końcóweczka super depełnia całości ;) Co do foteli-SZTOS. Teraz wnętrze będzie mega kozackie jak to wszystko sobie zamontujesz. Serwis bajka, silnik Ci za to podziękuje. Zdjecia na parkingu super pokazują w jakim świetnym stanie masz lakier i jak zaczynasz dbać o szczegóły. Oby tak dalej!
Na razie jestem na etapie prób wyrwania tylnego zagłówka, które legną w gruzach heh. Nie wiem dlaczego nie ma tam tez takiego guzika jak w przednich fotelach. Jeden mialem deko poluzowany i wyszarpnął się ale drugiego nie mogę zmienić, bo drań nie chce zejść :( Jakieś pomysły jak to wyciągnąć ??

Murphy 13 pisze:
01 maja 2017, 20:48
Nieźle. Ładnie się prezentuje. Jednak ciężka praca popłaca. Efekt mega.
Dzięki, ano faktycznie taka kilkuetapowa praca machania ścierami potrafi wykończyć, ale potem banan na twarzy wynagradza wszystko :P

Warzyn pisze:
02 maja 2017, 18:18
Widziałem fotele na facebooku, robiły szał w komentarzach, fajnie ze trafiły do Ciebie :D Jakby Ci sie udało je podłączyć, by grzanie działało, jak i reszta banglała, to daj znać :)
Zobaczymy co z tego wyjdzie, na razie wszystko elegancko siedzi prócz tylnego zagłówka w kanapie. Nie chce wyleźć za cholerę :(
Na początek najważniejsza sprawa to podłączyć wtyczkę żeby poduszka była aktywna. I tutaj mam pytanko do tych co maja grzane pupy.
Moja wtyczka jest taka
Obrazek

takie wejście jest pod fotelem pod dużą wtyczkę
Obrazek

te dwie co mam od tych grzanych są takie, teraz pytanie która jest od fotela kierowcy ?? Patrzałem na piny różnia się ilością kabli.
Obrazek

więc myślę, ze ta z mniejszą ilością kabli to fotel kierowcy, bo od mojej oryginalnej idą tylko do tej małej wtyczki dwa kabelki, mam rację ??
Obrazek

Myślę, że ta z przeplatanym kablem żółto czerwonym to fotel kierowcy, w sumie to musiał bym obciąć moja wtyczkę i tylko polutować te dwa kabelki i poduszka powinna śmigać juz normalnie. Oczywiście wlał bym być pewny, ze to ta wtyczka dlatego pytam przed zrobieniem tego:)
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
Galaziere46
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46 330d
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Galaziere46 » 03 maja 2017, 21:31

jutro jak ogarnę to podepne fotki pod ten temat zobaczę u siebie :)

Awatar użytkownika
Galaziere46
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46 330d
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Galaziere46 » 04 maja 2017, 12:22

Siema oblukałem u siebie fotel kierowcy ja mam tak :
ta główna wychodząca z podlogi ma kolory : żółto-czerwony,żółto-brązowy,brązowy,biało-zielony i zielono-fioletowy
Obrazek
a to jest ta od fotela:
Obrazek

sory ze nie dokładne ale nie chciałem odpinac akumulatora żeby je odpiąć :)