BMW e46 318i by Gregu82

Regulamin forum
Podstawowe zasady galerii "Moje auto" :ok:

:bmw: 1. Wybieramy Model BMW tak by nadać prefiks wątku!

:bmw: 2. Galerię zakładamy po przywitaniu się w odpowiednim do tego dziale.

:bmw: 3. Galeria powinna zawierać krótki opis samochodu, np: wyposażenie, rozkodowany vin. Mile widziany opis przeszłości samochodu, planów modyfikacji i plany na przyszłość.

:bmw: 4. Galeria powinna zawierać zdjęcia, im więcej tym lepiej :cwaniak:

:bmw: 5. Staraj się unikać sytuacji pisania postu pod postem, chyba ze następny post dotyczy innego tematu, lub przedstawia nową informację.

:bmw: 6. Trzymaj się zasad kultury osobistej.

:bmw: 7. Instrukcje dodawania zdjęć znajdziecie tutaj: http://e46mania.pl/viewtopic.php?f=3&t=3

Generalna zasada ułatwiająca życie: "Jeśli nie wiesz jak się zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie".
Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
BMW: BMW e46 318
Rok produkcji: 2003
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

Re: BMW e46 318i by Gregu82

Post autor: Gregu82 » 07 mar 2017, 16:35

lukeu pisze:Rewelacyjnie siadły! Jednak co ori bmw to ori i super wygląda :)
Heheh muszę Cię zmartwić to nie są ori fele, a podjebki :P :P To jest imitacja stylingu 220, a ten w 19" występował tu są 18". Jednak sam wzór jest bardzo ładny na kole jak dla mnie rewelacja. Szkoda, ze kumpel nie ma w planach na ten rok wymiany na inne bo bym odkupił od niego heh. Ale wiem czego mniej więcej będę szukał, dodatkowo sam kolor wygląda bardzo ładnie :ok:
Galaziere46 pisze:Ładnie wyglądają: )
Tia szkoda, że nie moje, ale fakt wyglądają ładnie :)

Dzisiaj miałem fajny dzionek, niby w przesądy nie wierzę, ale z rana czarny kociak przebiegł mi drogę jak jechałem zdać pity hehe. Niby nic, zdałem wracam do auta a tam co mandacik za nie opłacenie miejsca parkingowego. Nie było mnie z 15min koszt biletu 60gr a mandacik na 30zł :P :P Myślę sobie no fajnie się zaczęło. W drodze do Babci przed same koła wyskoczył mi psiak, szedł sobie chodnikiem a jak byłem wystarczająco blisko jebut na ulicę. Hamowanie awaryjne pisk jak cholera na szczęście tylko opon, ludzie sie patrzą a ten stoi mi 10cm przed maską i merda ogonem. Przelazł zadowolony że go chyba nie rozjechałem. Hamulce przetestowane, sprawne!!
Na koniec zafundowałem sobie montaż końcówki która przyszła juz kilka dni temu od Kolegi Lukeu. Było nieco rzeźby bo u mnie końcówka ścięta i się to ścięcie nie zgrało. Ale po drobnym podcięciu ori rury siedzi ładnie. Ważne, że spasowanie pierwsza klasa.

oczywiście fotki jak to wygląda do wglądu, robione w deszczu bo się nagle rozpadało
Obrazek

Obrazek

Obrazek

na koniec w poszukiwaniu felg znalazłem takie i jak nie znajdę czegoś w tym miesiącu to chyba sić skuszę.
Obrazek

Piszcie co myślicie, podobne do tamtych, jednak nie wiem jak to będzie z kolorem, bo tylko taki a wolał bym taki jak ma Kolega.
Dodatkowo jak bym sie zdecydował na nie to jakie brać opony ?? Fele mają 8,5szerokości i ET33 oczywiście 18"
Klik i jesteś w mojej galerii :bmw: Zapraszam :ok:
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
Galaziere46
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46 330d
Rok produkcji: 2002
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Galaziere46 » 07 mar 2017, 18:23

No ja jechałem do pracy na rano i niestety czarny kot nie zdążył :( poległ, felgi fajne lecz zbytnio świecące jak dla mnie :p ale na tyle też mam 8,5 i oponki 255/40 :) a przy końcówce to też trochę miałem roboty nie dość że końcówki do dołu skierowane to jeszcze tłumik to gruba kwasowka i poszło 4 wiertła :)

Awatar użytkownika
eveneme
Administrator
Administrator
BMW: BMW E46 320d
VIN: WBAAS71040FY21859
Podziękował: 15 razy
Kontakt:

Post autor: eveneme » 07 mar 2017, 19:42

Galaziere46 pisze:No ja jechałem do pracy na rano i niestety czarny kot nie zdążył :( poległ, felgi fajne lecz zbytnio świecące jak dla mnie :p ale na tyle też mam 8,5 i oponki 255/40 :) a przy końcówce to też trochę miałem roboty nie dość że końcówki do dołu skierowane to jeszcze tłumik to gruba kwasowka i poszło 4 wiertła :)
Dlaczego założyłeś takie szerokie opony na tak mała felgę? Ja mam na przód 8J i tył 9J 225/40, w tyle jest lekki naciag
"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. "

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 14 kwie 2017, 21:20

Siema po dłuższej przerwie, w sumie nic ciekawego nie robiłem z nowych rzeczy. Koła na razie nie znalazłem takiego jak bym chciał, a kupić tylko coś na szybko to bez sensu. Dlatego wydałem nieco grosza na kosmetyki do auta. Dzisiaj pogoda dopisała, więc postaow3iłem wziąć się za czyszczenie :D Na początek myjnia i spłukanie tego większego syfu heh. Potem pod dom i glinkowanie, potem znów myjnia i mycie po glinkowaniu. Po wymyciu i osuszeniu nałożenie środka przed woskiem i potem na koniec wosk. Czas pracy około 7h. Do zrobienia zostały felgi i kokpit na jutro :P A na dzisiaj mam dość machania ścierami hehe.

Obrazek

I kilka fotek w trakcie i po robocie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkim życzę Wesołych Świąt i mokrego dyngusa. Oraz oczywiście bezawaryjnej pracy waszych :bmw: :ok: :ok:
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46 coupe
Nadwozie: Coupe
Kontakt:

Post autor: lukeu » 15 kwie 2017, 20:25

Widzę, że nie tylko ja się zajawiłem na detailing :D Super zakupy. Bardzo fajny zestawik na start. Glinkę kupiłeś z najwyższej półki, znajomy mi ją polecał ostatnio i gdybym nie miał VP Yellow to bym sobie ją kupił na 100%. Praca przy aucie czasochłonna i pod koniec już męcząca, ale jaka satysfakcja co nie? Wiedza, że lakier jest super zabezpieczony i ten look po wosku wynagradza wszelkie trudy :) Pozdro!

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 15 kwie 2017, 21:10

lukeu pisze:
15 kwie 2017, 20:25
Widzę, że nie tylko ja się zajawiłem na detailing :D Super zakupy. Bardzo fajny zestawik na start. Glinkę kupiłeś z najwyższej półki, znajomy mi ją polecał ostatnio i gdybym nie miał VP Yellow to bym sobie ją kupił na 100%. Praca przy aucie czasochłonna i pod koniec już męcząca, ale jaka satysfakcja co nie? Wiedza, że lakier jest super zabezpieczony i ten look po wosku wynagradza wszelkie trudy :) Pozdro!
Dokładnie, wcześniej tak się przyglądałem jak inni piszą i piszą, ale jakoś nie przemawiało do mnie to, ze to faktycznie daje efekty. Glinka jest super, pisało, że jest miękka i faktycznie pracuje się z nią super. U mnie ukroiłem sobie dwa plastry po około 1cm długości. Starczy mi jeszcze może na 2x. Nie zrobiłem fotki, ale jak na początku była biała tak na końcu mało wspólnego miała z tym kolorem. Po samym glinkowaniu i umyciu auto czystsze niż po ostatnich woskowaniach, także efekty na pewno na plus.

Kupione preparaty to
wosk Collinite 476s
shiny garage pure paint cleaner pod wosk
shiny garage morning dew jeszcze tego nie użyłem, nie wiem czy po nałożeniu wosku coś by dało jego użycie.
szampon shiny garage orange car
Do kokpitu maguiars natural shine protectant mat
glinka bilt-hamber auto clay soft

I kilka przydatnych gratów
wiadro shiny garage + separator
ręcznik do osuszania waxPRO Fluffy Dryer Plus 440gsm
aplikatory do wosku waxpro super soft
Ściereczki z mikrofibry
rękawica do mycia auta poorboy"s chenille wash mitt

Dzisiaj miałem nieco mniej czasu, trzeba było tez zająć się domem, jutro rodzinka przyjeżdża tym razem do mnie heh. Ale wziąłem się z samego rana i po południu na parę chwil żeby zrobić środek :)
Użyłem Maguiars natural shine protectant mat. Efekty widoczne natychmiast od nałożenia. Kokpit zmienil się bardzo szybko z szarawej czerni w czarną. Pare sekund dosłownie i po dotknięciu żadnych smug od palca. Do tego można go używać tez do plastików i do opon
kilka fotek dla przykładu, sporo zdjęć porobiłem jednak akurat przebijało się słońce i niestety efekty są mniej widoczne. Foty tylko zmniejszone nic nie kontrastowane.
Zrobione tylko ranty fotela, środek nie i już widać sporą różnicę w kolorze !
Obrazek

tu już cały fotel
Obrazek

tutaj ładnie się dała złapać rączka w drzwiach
Obrazek

a tutaj już koła po tym preparacie
Obrazek

Obrazek

Po tym tylko odkurzyłem całe autko i można powiedzieć, ze bryka odpicowana heh. Zobaczę ile to się będzie utrzymywało, ale chyba warto polecić ten produkt. Pracowało mi sie z nim całkiem fajnie.
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 15 kwie 2017, 21:22

Faktycznie, efekt po tym Megsie super :) Auto świetnie się prezentuje po tych pracach. Co do Morning Dew to używaj sobie po myciu jako quick detailer. Przyciemnia on nieco lakier i przez zawartość carnauby uzupełnia już nałożony wosk (troszkę trzeba pomachać fibrą jak się za dużo nałoży ale tragedii nie ma). Do swojego arsenału dokup jeszcze koniecznie APC. Ja dziś rozrobiłem 1:9 i wyczyściłem rodzicom w aucie gumowe dywaniki, ślady po butach na plastikowych progach, podstopnice, pedały, doły drzwi okopane przy wychodzeniu itp (nigdy to nie chciało się niczym doczyścić). Efekt cudowny już po samym wyczyszczeniu, a co dopiero jakby się nałożyło jakiś dressing.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gregu82
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Gregu82 » 15 kwie 2017, 21:49

lukeu pisze:
15 kwie 2017, 21:22
Faktycznie, efekt po tym Megsie super :) Auto świetnie się prezentuje po tych pracach. Co do Morning Dew to używaj sobie po myciu jako quick detailer. Przyciemnia on nieco lakier i przez zawartość carnauby uzupełnia już nałożony wosk (troszkę trzeba pomachać fibrą jak się za dużo nałoży ale tragedii nie ma). Do swojego arsenału dokup jeszcze koniecznie APC. Ja dziś rozrobiłem 1:9 i wyczyściłem rodzicom w aucie gumowe dywaniki, ślady po butach na plastikowych progach, podstopnice, pedały, doły drzwi okopane przy wychodzeniu itp (nigdy to nie chciało się niczym doczyścić). Efekt cudowny już po samym wyczyszczeniu, a co dopiero jakby się nałożyło jakiś dressing.

Oo kurcze faktycznie pięknie sie to doczyściło. Hahha jaka dokładna nazwa tego środka, bo ja jeszcze nie operuję tak tymi nazwami, więc co to to APC :P :P . Co do QD to taki mam zamiar, ale po południu już zaczęło padać i ma tak być na razie do czwartku niby, więc nałożę go jak już sobie popada heheh. Otwarcie sezonu juz mamy zaliczone także teraz tylko to utrzymać, a :bmw: będzie wyglądała pięknie :ok: :ok:
viewtopic.php?f=7&t=269

Awatar użytkownika
lukeu
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: lukeu » 16 kwie 2017, 10:38

APC to uniwersalny środek czyszczący, który się rozrabia na odpowiednie stężenia w zależności od stopnia zabrudzenia. Jak zrobisz mocne to możesz myć silnik, a nadaję się także do plastików i tapicerki. Mój to akurat Green Star APC, ale każda szanująca się firma ma w ofercie taki środek. Po każdym myciu przejedziesz Morning Dew i efekt wow będzie się utrzymywał na pewno. Pozdro ;)

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 17 kwie 2017, 17:09

Dobra robota :) gratuluje uzyskanego efektu! :>