Pęknięty ślizg łańcucha N42

Awatar użytkownika
KO ESIO
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: 316ti
Rok produkcji: 2002
Nadwozie: Compact
Kontakt:

Pęknięty ślizg łańcucha N42

Post autor: KO ESIO » 21 gru 2016, 19:21

Witam, wymieniał ktoś z was ślizg łańcucha rozrządu w silniku N42b18? Ile wyniesie koszt takiego zabiegu? Pisałem na Fb z jakimś mechanikiem to napisał mi coś takiego:

"Jak ma blokady to w 8-10 godzin powinien ogarnąć. Od razu ze hydrauliczne zawory od sterowania VANOSami co są z przodu taki blaszkami mocowane wyciągnie i zobaczy czy opilków nie ma. Wał blokuje się tam przy skrzyni tam w tej drugiej części bloku. Kiepski dostęp jak ma doświadczenie to trafi jak nie to kolektor ssący do wyjecia i z tyłu za pokrywa zaworów do pompy vakum tez jest denerwujące dostęp. Od razu zakup dwie śruby do wałków rozrządu, powinno się je używać tylko raz, dokręcasz na chyba 30nm a później dwa razy po 45 stopni ale mogę jeszcze sprawdzić bo głowy nie dam teraz za to ale mam w kompie zapisane. Walki blokuje się z tyłu dlatego vakum trzeba ściągać. Napinacz tylko wkręcasz, nic nie ustawiasz. Jak podchodzisz od przodu to po lewej stronie jest. I koniecznie sprawdzić VANOS w tym otworze bo inaczej przestawi się na bank."

Awatar użytkownika
Xbmw
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46
Rok produkcji: 2002
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

Re: Pęknięty ślizg łańcucha N42

Post autor: Xbmw » 02 mar 2017, 10:56

Podstawą jest tutaj dobry mechanik i serwis w którym dokonasz wymiany pękniętego ślizgu, co do kwoty za robociznę to też ciężko powiedzieć, najlepiej byłoby się zapytać kilku fachowców ile sobie życzą i wtedy podjąć decyzję. W kwestii samych części to chętnie doradzimy, bo właśnie tym zajmujemy się na co dzień.
www.xbmw.pl - części do BMW.