[E46]falujace obroty, utrata mocy, buczenie z tyłu

Awatar użytkownika
Goldi90
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: E46 320i 170KM
Rok produkcji: 2002
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

[E46]falujace obroty, utrata mocy, buczenie z tyłu

Post autor: Goldi90 » 20 paź 2017, 23:03

Witam,
Panowie/Panie mam następujący problem z moim autkiem E46 po lifcie, automat, 2.2 170KM

Auto mam od roku sprowadzone z Niemiec. Jakieś 3miesiace temu pojawiły się u mnie falujace obroty..

Falowanie obrotów przy stałej prędkości, które od czasu do czasu objawiaja się "buczeniem" wyczuwalne z tyłu auta.. Do tego odczułem tak jakby auto straciło na mocy.. (znajomy tez to potwierdził, że jakieś słabe jest).
Zmiana biegów jest płynna, nic nie szarpie. Skrzynia ciągnie pod górkę, nie stacza się. Dziś dodarkowy objaw się pojawił, że w trakcie jazdy poczułem wibracje na całej karoserii.

Co może być przyczyną? Dodam jeszcze, że parę miesięcy temu założyłem gaz ale falowanie obrotów również występowało. Może troszkę mniej falowalo ale problem nie ustapil.

Brak błędów na komp.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ucando
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: E46
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Re: [E46]falujace obroty, utrata mocy, buczenie z tyłu

Post autor: Ucando » 14 lis 2017, 12:19

Witaj! Podpinałeś może samochód pod komputer diagnostyczny w celu sprawdzenia błędów? Często falujące obroty przy automatycznej skrzyni biegów to objaw zużywającego się sprzęgła kinetycznego. Wówczas nieważne czy na postoju czy podczas jazdy, występują falowania obrotów.