[E46] M43 1.9 Głuche stuki z tyłu auta.

Awatar użytkownika
jawirax
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: e46 m43 1.9
Rok produkcji: 1999
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

[E46] M43 1.9 Głuche stuki z tyłu auta.

Post autor: jawirax » 26 maja 2017, 10:19

Witam mam problem BMW E46 SEDAN , jak wrzucę jedynkę i ruszam lekko albo wsteczny słyszę głuche stuki z tyłu , tak samo podczas jazdy i zmianie biegu podczas przyśpieszania ,tak samo z jedynki na dójkę przy wrzucaniu troki już tak nie słychać prawie wcale , szarpania żadnego nie ma podczas jazdy, tylko głuche stuki,. Tuleje gumy wszystkie dyfra sprawdzone, krzyżak podpora wału są w bardzo dobrym stanie i nie ma żadnych luzów,sprawdzaliśmy na szarpakach ,oraz łomem każdą tuleje i gumę, jedyny co się okazało to w tylnym lewym kole coś wali, tzn: szybkie ruchy kołem przód tył jest takie walenie , nie na boki tak jak się sprawdza łożysko na boki , tylko ruchy toczenia koła jak się je złapie i rusza , co to może być ? jadać na nierównościach nie ma żądnego stukania, to dzieje się tylko podczas ruszania cofania gdy auto rusza się i podczas zmiany biegów i raptownym dodawaniu gazu lub ujmowaniu gazu? czy to walenie jest od tego ? i co tam mogło się stać ? Zadzwoniłem do mechanika i powiedziałem o tym waleniu , przed chwilą dzwonił, rozebrał i szczęki były już wyjechane i zapieczony regulator mam kupić nowe i wymieni, i moje pytanie co to ma do głuchego pukania ? bo to pukanie jest kiedy się rusza z miejsca lub cofa lub na biegach podczas przerzucania biegów i autem buja , pukanie nie występuje podczas hamowania anie na dziurach ?
Co Cię nie zabiję , to Cię wzmocni....

Awatar użytkownika
HQ-Automotive
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46
Rok produkcji: 2003
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

Re: [E46] M43 1.9 Głuche stuki z tyłu auta.

Post autor: HQ-Automotive » 26 maja 2017, 11:10

Jaka wersja silnikowa dokładnie? Podaj więcej szczegółów bo na ten temat nic nie piszesz, tak czy inaczej szczęki można wymienić tym bardziej jeżeli są już zajechane. Sprawdziłbym dokładnie wszystkie elementy zawieszenia plus kondycję tłumika, głuchy stuk może wydobywać się również z niego.