Zakup samochodu

Awatar użytkownika
Dolomit95
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Zakup samochodu

Post autor: Dolomit95 » 23 sie 2016, 18:15

Witam wszystkich :) jestem tu nowy i piszę w sprawie porady.

Mam w planach kupić BMW E46 sedan 318i z silnikiem albo 1.8 115KM albo 1995 143KM w benzynie, rok w przedziale 2003-2005 , diesel odpada na 100%.
Jak bywałem u mechanika ze swoim samochodem ( Suzuki Swift) to on odradza kupno BMW, że części drogie, że może się psuć, jak miał na warsztacie jedno bmw to tam się popsuło sterowanie fotela kierowcy czy coś? I że 700zł jakiś gościu zapłacił za tą naprawę, dokładnie nie pamiętam, ale coś takiego było. Chcę kupić to auto do 15 000zł.
Na samochodach średnio się znam, ale nie aż tak, że nic nie wiem, bo jak sobie oglądam różne oferty, to jak widzę że jedna przednia lampa zamglona a druga idealnie czysta to chyba wiadomo, że jedna nie jest oryginalna, tylko była wymieniana, bo przecież one się zużywają raczej równomiernie prawda?

Jeśli o czymś zapomniałem napisać, to może mi się przypomni potem, albo wyjdzie w komentarzach :)

I takie moje pytania do Was, tylko proszę o naprawdę szczere odpowiedzi, aby mi pomogły :)
- Jakie jest średnie utrzymanie tego samochodu?
- Spalanie? Podajcie najlepiej przy różnych prędkościach
- Czy warto zakładać gaz?
- Który silnik jest lepszy? z tych co podałem wyżej
- Czy warto kupować takie, które ma szyberdach?
- Co najczęściej może się psuć?
- WAŻNE : Na co zwracać uwagę przy kupowaniu? Czy na spasowanie elementów, czy tam stan lakieru, wnętrze auta?

Uprzejmie proszę o porady :)

Awatar użytkownika
eveneme
Administrator
Administrator
BMW: BMW E46 320d
Rok produkcji: 2003
VIN: WBAAS71040FY21859
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 14 razy
Kontakt:

Re: Zakup samochodu

Post autor: eveneme » 23 sie 2016, 19:04

Przenoszę do odpowiedniego działu!
"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. "

Awatar użytkownika
Hans
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46
Rok produkcji: 99
Nadwozie: Coupe
Kontakt:

Post autor: Hans » 24 sie 2016, 19:38

Dobra pobawie sie :D czytałęm ale to tylko czytałem że do 4 cylindrowych gaz ciżeko w sensie że silnik ciężko gaz znosi sam szukałem pod gaz i podobno mówie tylko czytałem gazety typu motor czy coś :D to 6-cylindrów najlepsze to tyle wiem :D

ja mam szyberdach juz w 3 samochodzie na 3 kupione :P także to zależy od Ciebie czy Ci jest potrzebny

mam Ci podać moje spalanie ?? :D

co do utrzymania samochodu to ja nieodczówam różnicy jakoś wiadomo to jest klasa premium niektóre żeczy poprostu są droższe ale to pare zł 700 zł wydałem na ODME :P bo była zajebana a tak to normalne ceny jak dla mnie

mój kumpel jeździ tą 150 Konną i niestety poszła mu uszczelka pod głowicą zapłącił tam koło 2700 chyba więc tyle :D

Awatar użytkownika
Dolomit95
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Dolomit95 » 24 sie 2016, 20:25

No właśnie słyszałem opinię jednego gościa i jak to on mówi: 3 słowa : uszczelka pod głowicą.

i teraz właśnie, jak 2700 naprawa czegoś takiego to ciężka sprawa, chyba najgorsze co może się popsuć..
Czy z szyberdachem warto kupować to ogólnie pytam, bo jako ja sam dla siebie to jest mi to niepotrzebne, ale jakbym już musiał z tym kupić to pytam czy warto :P

Ale w każdym razie dzięki :)

Awatar użytkownika
eveneme
Administrator
Administrator
BMW: BMW E46 320d
Rok produkcji: 2003
VIN: WBAAS71040FY21859
Podziękował: 14 razy
Kontakt:

Post autor: eveneme » 24 sie 2016, 21:13

Ja mam szyberdach i nie narzekam, elektryka działa, nie cieknie. A co myślisz o silnikach większych? Odpadają?
"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. "

Awatar użytkownika
Malpa
Forumowicz
Forumowicz
BMW: E46 318i
Rok produkcji: 1999
Kontakt:

Post autor: Malpa » 24 sie 2016, 21:44

Tez mam e46 318i z szyberdachem jak na razie tez nie narzekam na to, fajna sprawa :D
Moje spalanie przy codziennej jeździe odległość około 55km z tego 25km przez miasteczka i 25km autostrada, no ale bardzo często na tej autostradzie duży ruch i przeważnie jadę 100km/h max. to spalanie wychodzi mi 7l/100km.

Utrzymanie no już w swojej wymieniłem skrzynie, szczerze przed kupnem obawiałem się na duże koszta części itd. no ale powiem zaskoczyły mnie ceny pozytywnie. Takie gadanie ze B.M.W - Będziesz Maił Wydatki, i ciężko części dostać bzdura!!

Przy kupnie patrz na, czy ma duze wycieki gdzieś silnik, oczywiście stan lakieru, jak maska pasuje, lampy, drzwi, schyl sie i zobacz co pod autem się dzieje, jak progi, błotniki wyglądają, czy nic nie puka, stuka, klekocze w silniku, zwieszeniu itd. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dolomit95
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Dolomit95 » 25 sie 2016, 09:02

eveneme pisze:Ja mam szyberdach i nie narzekam, elektryka działa, nie cieknie. A co myślisz o silnikach większych? Odpadają?
raczej odpadają, bardziej interesuje mnie silnik albo 1.8 albo 1995 cm3 z tych dwóch raczej.

Awatar użytkownika
Dolomit95
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Dolomit95 » 25 sie 2016, 09:04

Malpa pisze:Tez mam e46 318i z szyberdachem jak na razie tez nie narzekam na to, fajna sprawa :D
Moje spalanie przy codziennej jeździe odległość około 55km z tego 25km przez miasteczka i 25km autostrada, no ale bardzo często na tej autostradzie duży ruch i przeważnie jadę 100km/h max. to spalanie wychodzi mi 7l/100km.

Utrzymanie no już w swojej wymieniłem skrzynie, szczerze przed kupnem obawiałem się na duże koszta części itd. no ale powiem zaskoczyły mnie ceny pozytywnie. Takie gadanie ze B.M.W - Będziesz Maił Wydatki, i ciężko części dostać bzdura!!

Przy kupnie patrz na, czy ma duze wycieki gdzieś silnik, oczywiście stan lakieru, jak maska pasuje, lampy, drzwi, schyl sie i zobacz co pod autem się dzieje, jak progi, błotniki wyglądają, czy nic nie puka, stuka, klekocze w silniku, zwieszeniu itd. :)

skoro spalanie 7l to takiego własnie oczekuję, spala o 1l więcej niż mój aktualny samochód, ale coś takiego może być :)
na co zwracać uwagę mniej więcej też już wiem, bo był tutaj taki artykuł, który sobie pobrałem :D

Awatar użytkownika
Malpa
Forumowicz
Forumowicz
BMW: E46 318i
Rok produkcji: 1999
Kontakt:

Post autor: Malpa » 25 sie 2016, 09:56

No to powodzenia z zakupem :P Miejmy nadzieje ze trafisz na dobry egzemplarz, i będziesz zadowolony z kupna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dolomit95
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Dolomit95 » 25 sie 2016, 11:39

Malpa pisze:No to powodzenia z zakupem :P Miejmy nadzieje ze trafisz na dobry egzemplarz, i będziesz zadowolony z kupna.
no oby tak było własnie :D