Zastanawiam się nad E46, proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Adri@n
Forumowicz
Forumowicz
BMW: E46 320d
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

Re: Zastanawiam się nad E46, proszę o pomoc.

Post autor: Adri@n » 29 mar 2016, 16:30

kamil90 pisze:

Jeszcze panowie na co zwracać uwagę przy oglądaniu E46 a w szczególności 320D ?
Na rdzę (szczególnie na tylnej klapie, masce, progach, nadkolach, drzwiach, jak tam nie będzie to nie jest źle), kiedy była regeneracja turbiny, co z klapkami kolektora, sprawdź blachy miernikiem jak możesz, zapytaj o katalizator czy wymieniano jeśli ma ponad 250tys, a także o egr, no a reszta to jak w każdym samochodzie... A tak poza tym to ja osobiście nie brałbym auta z małym przebiegiem a nieudokumentowanym - 150-200tys. bez papierków to ryzyko moim zdaniem...
PS. Każde e46 na kontrolę trakcji ASC, a do tego może występować jeszcze DSC - system stabilizacji toru jazdy (to "rozbudowane elektronicznie" ASC i dodatki typu ADB i DBC) - przydatne, ale do jazdy w zimie zwykłe ASC wystarczy - chodzi mi o to że będzie zapobiegało buksowaniu kół (bo to ASC odpowiada za wpadnięcie w poślizg kół, dławi moc przekazywaną na oś, przyhamowuje dane koło).

Awatar użytkownika
kamil90
Forumowicz
Forumowicz
BMW: E46 330XD
Rok produkcji: 2002
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kamil90 » 29 mar 2016, 17:12

Co do 330D koledzy wyżej wspomnieli że nie ma sensu zawracać sobie głowy bo trzeba mieć więcej gotówki.
Znów co do przebiegu jest to rzecz na która nie zwracam uwagi.

Awatar użytkownika
przemek2209
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: 318i M43
Rok produkcji: 1999
Kontakt:

Post autor: przemek2209 » 29 mar 2016, 18:41

Na Twoim miejscu szukajac diesla spedzilbym pare godz w internecie, oczywiscie pewnie podpowiedza Ci chlopaki z forum ktorzy sami uzytkuja. Ogolnie uwazaj bo mozesz nadziac sie na duuuuuze koszta
Moja bawarka ;)
viewtopic.php?f=7&t=18
Diagnostyka & kodowanie (INPA & NCS Expert) Zapraszam!

Awatar użytkownika
Adri@n
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Adri@n » 29 mar 2016, 19:13

Jeśli chodzi ściśle o diesla to: stan turbosprężarki - koszt regeneracji/wymiany 2000-3000 zł, klapki kolektora o zmiennej geometrii - chodzi o wycięcie lub ich stan - po urwaniu się i wpadnięciu do wnętrza silnika to koszty, które trudno wycenić ze względu na ogrom spustoszenia jakiego mogą dokonać, koło dwumasowe + sprzęgło (powinno wymieniać się zestaw - każdy mechanik to powie) - ceny zestawu zaczynają się od 2000 zł, no i jeśli chodzi o automat to w razie potrzeby wymiany oleju przekładni (olej niby nie trzeba wymieniać wg. instrukcji, ale z tym to różnie bywa) można to zrobić jedynie w ASO, gdyż inni mechanicy rzadko się podejmują ze względu na duże ryzyko, bo po nawet jednokrotnym otworzeniu automatu nie ma pewności ile wytrzyma skrzynia, a różne przypadki bywały, zaś cena całej to ok. 7000 - 8000zł, no i katalizator tak jak pisałem, bo jak będzie zatkany to kilkaset złotych trzeba wydać, gdyż w przeciwnym wypadku zamula silnik (moc w dół, a spalanie w górę), i dobrze też gdy EGR zaślepiony. A ewentualnie co do chipa - moje 320D ma zrobione po chipie do 176KM prawie 45tys. a silnik jeszcze żyje i moc trzyma (przebieg 350 tys., za granicą serwisowany do 300 tys.). To tak po krótce, jeśli czegoś nie wiesz pytaj, a na pewno ktoś podpowie...

Awatar użytkownika
qgar
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: E46 330d
VIN: Najlepszy ;-)
Kontakt:

Post autor: qgar » 04 kwie 2016, 06:13

Tak, zgadzam się. Jednak spalanie to nie wszystko. Dochodzą koszty eksploatacji, naprawy... te auta mają za sobą parę ładnych kilometrow. 3.0d dłużej pojeździ niż 2.0d. Każdy mechanik to powie.

Awatar użytkownika
Adri@n
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Adri@n » 04 kwie 2016, 19:50

Też się zgadzam, teoretycznie pojeździ :D Tylko że wiesz - jak Niemiec kupował 2.0 to jest szansa że na trasę, ale jak w tamtych latach było mu mało i brał 3.0 to czy tylko o zwykłą jazdę chodziło... :P Nie mówię że tak musiało być, ale tak sobie gdybam :)

Awatar użytkownika
kamil90
Forumowicz
Forumowicz
BMW: E46 330XD
Kontakt:

Post autor: kamil90 » 07 kwie 2016, 06:23

Rozgladam się raczej za 320d ze względu na niższy koszt zakupu.

Awatar użytkownika
qgar
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: E46 330d
VIN: Najlepszy ;-)
Kontakt:

Post autor: qgar » 12 kwie 2016, 21:58

"Też się zgadzam, teoretycznie pojeździ :D Tylko że wiesz - jak Niemiec kupował 2.0 to jest szansa że na trasę, ale jak w tamtych latach było mu mało i brał 3.0 to czy tylko o zwykłą jazdę chodziło... :P Nie mówię że tak musiało być, ale tak sobie gdybam :)"

To nie ma znaczenia. Dwie e46 miałem z Niemiec. W każdej było słychać, że silniki już trochę przeszły. W każdej wymieniałem uszczelniacze, odmę itp. Obecną trafiłem z Austrii. Jak ją kupowałem, myślałem, że ma zmieniony soft. A tu niespodzianka. Silnik suchy,a auto wyraźnie mocniejsze. Dopiero teraz ma soft zrobiony. Mniej zmęczone auta są z krajów, gdzie są ograniczenia na autostradach. Nie dochodzą tak często do V-max ;-). Nie jest to zasada, ale coś w tym jest...
Osobiście gdybym teraz miał kupić to e46 ale 330i. Diesla już nie chcę. Koszta utrzymania...
Wstawiasz dobry gaz (prins, lovato lub brc) i jeździsz jak 320d z przyspieszeniem 330d na czipie... e46 330i w mieście bez wariowania pali średnio 15L gazu czyli 24zł/100km. Drogo?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Rajek
Forumowicz
Forumowicz
Podziękował: 2 razy
Kontakt:

Post autor: Rajek » 12 kwie 2016, 22:19

Trochę się nie zgodzę z przedmówcą.. Wszystko zależy ile auto wcześniej miało właścicieli, jak było eksploatowane, w jakim wieku byli poprzedni właściciele. Co do disla ciężko jest trafić zadbany egzemplarz - w gruncie rzeczy benzyniaka 2.5-3.0 również, bo takich silników nie bierze ktoś kto wolno jeździ tylko ktoś kto chce sobie poświrować, że tak powiem :) A z gazem też czasami jest sporo problemów :) Ja ekspolatuje 320d 150ps od 2 lat i nic mi jeszcze nie siadło a zrobiłem 60tyś km - odpukać :) Wszystko zależy jaki egzemplarz trafisz, wiadomo ze o diselka trzeba trochę bardziej dbać, chodzi mi o tu np lanie paliwa na firmowych stacjach nie jakiś kogucikach :) Jeżeli poprzedni właściciele dbali o auto i ty również dbasz, pilnujesz wymian oleju - oleje dobrej jakości nie jakieś siki, lejesz dobre paliwo, nie kitujesz na zimnym silniku, nie katujesz silnika nie powinno być z nim problemów. Dodam jeszcze, że disle mało palą i znoszą większe przebiegi od benzyniaków i nie biorą tyle oleju co benzyniaki. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adri@n
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Adri@n » 13 kwie 2016, 21:59

Hm... no tak obaj macie trochę racji... Jak to mówią prawda leży po środku. Sam mam diesla (320d zachipowane) i jest tu pewien komfort - bo rzadziej tankuję, żeby wyprzedzać zazwyczaj nie muszę zmieniać biegu i bawić się dźwignią (myślę o manualu oczywiście)... Choć gdybym kupował następne to jednak wziąłbym benzynę. Nie mam nic do diesla, ale cieszyłby mnie bardziej rasowy dźwięk, możliwość wkręcania na większe obroty, większa moc w wyższych partiach, fakt- mniej Nm, co szczególnie czuć poniżej 4tys., ale mnie tam cieszy zabawa biegami :D Diesel gorzej znosi wysokie obroty od benzyny, co można odczuć na wspomnianej już autostradzie... No i benzyna to benzyna, dwumasa odpada, turbo dieslowskie odpada... Fakt - spalanie, ale "pieniądze rzecz nabyta..." :) Ale jak kogoś stać na 3.0 w benzynie (przeważnie z M-ką i innymi bajerami) to raczej nie będzie z tym problemu... Ale myślę że na pierwsze e46 - 320D to dobry wybór...