Jaki typ wybrać?

Awatar użytkownika
Matevsz
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

Jaki typ wybrać?

Post autor: Matevsz » 28 wrz 2016, 21:11

Witam, jestem nowy na forum, chciałbym poznać Wasze opinie. Otóż mam dylemat w wyborze BMW E46 Coupe. Bardziej chodzi o kolor Biały czy Czarny? Jaki byście polecili, czy biały szybko się brudzi? a znowu czy w czarnym nie robi się szybko ciepło zwłaszcza latem?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
IanThird
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: 320Ci
Rok produkcji: 2000
Nadwozie: Coupe
Kontakt:

Re: Jaki typ wybrać?

Post autor: IanThird » 28 wrz 2016, 21:35

Czarny w dobrym stanie ponoć trudniej dostać - albo inaczej - jest zdecydowanie droższy od innych kolorów. Biały mogę się wypowiedzieć z doświadczeń z innym samochodem - pojęcie "szybko się brudzi" jest względne i subiektywne - możesz nie myć przez rok i nadal uważać "jeszcze nie jest tak źle". Zdecydowanie na białym dużo łatwiej się rzuca w oczy korozja, wgniotki, rysy. Co do czarnego to jak jest klima, to nie powinno być problemu. Ja mam skóry w środku więc potrafi oparzyć tyłek jak się Bunia trochę poopala. Jak masz garaż, to myślę, że nie ma znaczenia tak de facto jaki kolor - jak nie masz garażu to podobnie - o każdy lakier trzeba dbać tak czy siak.
PS. Ja osobiście szukałem czarnej i skończyło się na topazblau - nie żałuję :)
PS2. - kolorem się nie jeździ :)

Awatar użytkownika
HQ-Automotive
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46
Rok produkcji: 2003
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

Re: Jaki typ wybrać?

Post autor: HQ-Automotive » 07 lis 2016, 16:39

Skupiłbym się na tym aby znaleźć naprawdę zadbany egzemplarz iw miarę możliwości bezwypadkowy, od tego warto zacząć. Co do koloru to faktycznie jest to bardzo ważne, ale nie kluczowe podczas zakupu i mają tylko wersję czarną lub białą to zdecydowanie czerń, ale to akurat mój gust. Dla niektórych to biały może być bardziej sportowy.