Czym myć karoserie?

Awatar użytkownika
baniek01
Forumowicz
Forumowicz
BMW: 323i
Rok produkcji: 1999
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

Czym myć karoserie?

Post autor: baniek01 » 09 mar 2016, 01:48

Witam. Jakimi środkami dbacie o swój lakier? Chodzi mi o mycie jak i konserwacje. Przy okazji ma ktoś sprawdzony środek do pielęgnacji skóry? Pozdrawiam. :D

Awatar użytkownika
przemek2209
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: 318i M43
Kontakt:

Re: Czym myć karoserie?

Post autor: przemek2209 » 09 mar 2016, 06:00

Ja to musialbym zapytac czego dodaja na myjni recznej :D na lato jakis wosk kupie do lakieru i do felg :) ten temat jest baaaaaardzo obszerny, pogrzeb w necie co ludzie polecaja ale dobry kosmetyk kosztuje
Moja bawarka ;)
viewtopic.php?f=7&t=18
Diagnostyka & kodowanie (INPA & NCS Expert) Zapraszam!

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 09 mar 2016, 14:01

Niedawno byłem w salonie autospa (baccara), mowili ze mają bardzo duzo klientów którzy myją auto na zwykłych myjkach, czy to pianą czy szamponem i problem z utrzymaniem wszelkich wosków czy selantów jes taki, ze te przemysłowe piany mają kwaśne pH. Podali dobry przykład: woski są naturalne, wiec naturalną wodą powinno się to tylko przepłukiwać (czytaj o neutrealnym pH). Wiadomo, dzis chemii jest wiele i ciagle jest udoskonalana, pełno teraz na rynku roznych srodków czyszczących o neutrealnym pH ktore nie szkodzą woskom itp, ale to wymaga własnej myjki z pianownica, dostepu do wody itp. Kiedyś pod siebie robiłem zestawienie ile by to wszystko kosztowało, co i jak, to cenowo wychodzi tyle co dobra wizyta u deatilerów, tyle ze kupując srodki mozesz aplikować do wyczerpania :> Z pian jak czytałem to b.dobrze wypada ValetPRO o neutrealnym ph, od SG tez jest bardzo dobra i tania i ma mocny i przyjemny zapach, a co do wosków (mowiąc pod siebie) to dobre opinie ma wosk od PB do ciemnych lakierów a także fusso, oraz collintie 476 ktory jest jednym z twardszych na rynków i sprawdza się zimą. Temat bardzo fajny do rozmowy bo nie ogranicza się do kilku produktów :D

Awatar użytkownika
baniek01
Forumowicz
Forumowicz
BMW: 323i
Kontakt:

Post autor: baniek01 » 09 mar 2016, 16:14

Dobrze wiem, że dobry kosmetyk kosztuje dlatego chciałem coś sprawdzonego. :) Jak na swoje lata to mam lakier utrzymany w fajniej kondycji i chciałbym dbać o jego żywotność jak najdłużej jest to możliwe. Jest u mnie taka myjka na obrzeżach miasta z małym ruchem to tam wpadam z własną gąbką i tańcuje dookoła auta jak dziewczyny z murzyńskich teledysków. Nikt mnie tam nie goni to mam czas żeby użyć własnego środka.

Awatar użytkownika
przemek2209
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: 318i M43
Kontakt:

Post autor: przemek2209 » 09 mar 2016, 16:19

Wosk planuje kupic fuso, poleca go Warzyn i wiele innych dobrych opinii o nim czytalem.
Moja bawarka ;)
viewtopic.php?f=7&t=18
Diagnostyka & kodowanie (INPA & NCS Expert) Zapraszam!

Awatar użytkownika
Warzyn
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Podziękował: 7 razy
Kontakt:

Post autor: Warzyn » 09 mar 2016, 16:27

Ja ostatnio pogoniłem na myjke, to byłem na niej 2,5 godziny :D nawet wnęki pomyłem, ale na 2gi dzien juz tego nie było widac ;/ lakier na sucho umyty szybko sie zabrudzi. na twardym wosku kurz czy zabrudzenia tez mnie przywierają, nie robią się zacieki itp. z jednej strony ładnie podbija kolor, błysk itp a z 2giej chroni i zapewnia dłuższą czystość- wiadomo im drożej tym lepiej :D