jak zacząć modyfikacje ( jak podnieść moc ) by Damian

Awatar użytkownika
Damian95
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: E46
Rok produkcji: 2001
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

jak zacząć modyfikacje ( jak podnieść moc ) by Damian

Post autor: Damian95 » 17 paź 2016, 00:29

hej :D mam chwilę czasu a wiem że wiele osób jest ciekawych co należało by zrobić pierwsze w co zaglądnąć co wymienić co sprawdzić i co kupić :P więc postaram się w skrócie przedstawić listę wstępnych modyfikacji w silnikach diesla :)

a więc na dzień dobry sprawdzamy sobie jak wygląda nasz silnik od spodu ściągamy osłony i oglądamy czy jest sucho ładnie i schludnie xD :) bo jak Ci z silnika leje to więcej mocy tylko pogorszy sytuacje
kolejnym krokiem jest wymiana wszystkich filtrów i najlepiej wydać te kilka zł więcej i kupić z MANA... filtr paliwa 40 zł filtr oleju 35 zł odma 45 zł tutaj już lepszy filtr powietrza 250 zł z K&N do tego dokupić zestaw płynów za 60 zł
teraz przyszła pora na zmianę oleju oczywiście przed wymianą filtra oleju i najlepiej było by zmienic castrola na motula i wymieniać olej co 10 tyś km
teraz trzeba się umówić z punktem bosch car service na sprawdzenie naszych wtrysków bo jak z nich leje to trzeba regenerować wymieniać a to już jest trochę pieniążków :)
jeżeli macie pompę wtryskową to też może czasem być potrzebna regeneracja a to już koszt na 2,5 tyś
ale jeżeli jest wszystko ok to zaczynamy dalszą zabawę :)
montujemy tłumik przelotowy koszt ok 2 tys zł nie polecał bym wycinanie katów ponieważ może wiecie może nie ale czasem może po nowym roku od stycznia wejść norma emisji spalin co spowoduje że przeglądu bez kat już na pewno nie przejdzie więc lepiej odłożyć stary na bok a nowy albo pospawać z 2,5 do 3 cali albo kupić gotowy zestaw z alledrogo za 2 tys :P
kolejnym krokiem będzie zamontowanie większego ic ( intercooler) ja polecam z fmica za 600 zł ponieważ ma już gotowy zestaw chłodnica , gumy , rury , opaski
kolejnym już przed ostatnim krokiem jest wymiana turbiny na hybrydę tutaj kolejna reklama k64
a teraz wizyta na hamowni + strojenie jakieś 800 - 1000 zł i z poczciwego diesla w przypadku silnika 2.0 przed lifta jesteś w stanie osiągnąć 200 km + a w przypadku silnika po lifcie 240 +

to jest moja lista wstępnych modyfikacji i nie każdy musi się z nią zgodzić mam na celu pomóc więc jbc popraw mnie po to poruszyłem temat aby się coś działo dzięki :ok: :bmw: :serce:

A TUTAJ LINK DO PROJEKTU MOJEGO KOLEGI... KAŻDA ŁAPECZKA TO NOWA MOTYWACJA KTÓREJ POWOLI ZACZYNA BRAKOWAĆ WIĘC PROSZĘ O POLUBIENIA DLA WAS TO TYLKO KLIK DLA NIEGO TO ZASTRZYK DO DZIAŁANIA !!!! DZIĘKI I SZCZERZE POLECAM !!!
https://www.facebook.com/JanekTurboE36/?fref=ts
Moje BMW viewtopic.php?f=7&t=726
TUTAJ LINK DO PROJEKTU MOJEGO KOLEGI KAŻDA ŁAPECZKA TO NOWA MOTYWACJA KTÓREJ POWOLI ZACZYNA BRAKOWAĆ PROSZĘ O POLUBIENIA DLA WAS TO TYLKO KLIK https://www.facebook.com/JanekTurboE36/?fref=ts

Awatar użytkownika
eveneme
Administrator
Administrator
BMW: BMW E46 320d
Rok produkcji: 2003
VIN: WBAAS71040FY21859
Podziękował: 15 razy
Kontakt:

Re: jak zacząć modyfikacje ( jak podnieść moc ) by Damian

Post autor: eveneme » 17 paź 2016, 14:39

A czy seryjne wtryski pozwolą na wyplucie tych 200km? :>
"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. "

Awatar użytkownika
Damian95
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Damian95 » 17 paź 2016, 16:04

jak najbardziej :) mój znajomy zmieniając samą mapę silnika z 150 podstawy osiągną 196km bez robienia przelotów zmiany ic lub dostawiania innego turba ... common rail w tych silnikach jest o tyle świetny że można sterować praktycznie każdym wtryskiem osobno co pozwala na osiągnięcie naprawdę zadowalających rezultatów po wizycie na hamowni :)
TUTAJ LINK DO PROJEKTU MOJEGO KOLEGI KAŻDA ŁAPECZKA TO NOWA MOTYWACJA KTÓREJ POWOLI ZACZYNA BRAKOWAĆ PROSZĘ O POLUBIENIA DLA WAS TO TYLKO KLIK https://www.facebook.com/JanekTurboE36/?fref=ts

Awatar użytkownika
eveneme
Administrator
Administrator
BMW: BMW E46 320d
Rok produkcji: 2003
VIN: WBAAS71040FY21859
Podziękował: 15 razy
Kontakt:

Post autor: eveneme » 17 paź 2016, 16:31

To wiem bo sam mam 320d na cr po programie, chodziło mi o silniki na pompie 136km :P
"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. "

Awatar użytkownika
Damian95
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Damian95 » 17 paź 2016, 19:07

jeżeli chodzi na pompie to jest już inna sprawa :D tak jak mówiłem wtryski dają radę ale muszą być sprawne a nie lejące a najważniejsza i tak zostaje pompa bo to ona tak naprawdę w tym silniku wysyła dawkę paliwa lecz osiągnięcie 200 km jest możliwe :) jak bede miał więcej czasu dodam wykres :)