Malutki problem..

Lukas

Malutki problem..

Post autor: Lukas » 21 kwie 2016, 14:34

Witam,
z góry napiszę, że jestem nowy na tym forum oraz jeżeli wybrałem zły dział na ten temat - proszę o przeniesienie w odpowiedni.
Zacznę od początku. Jestem posiadaczem bmw 2.0 diesel od jesieni i miałem już z nią kilka problemów, raz większych, a raz mniejszych. Ostatnimi czasy wracając z trasy (około 75km do domu) zapaliła mi się pomarańczowa czy jak kto woli żółta wskazówka od oleju (tzw. czajnik) i jak to ja, chciałem od razu zrobić to jak należy, więc sprawdziłem olej, oho wyszło że jest go mało. Pomijając że w październiku po kupnie, wszystkie oleje, świece, filtry i takie podstawowe rzeczy wymieniałem. oo więc, że był zalany olejem CASTROL EDGE 5W/30 to też taki kupiłem w sklepie motoryzacyjnym, dolałem go mniej więcej 0.5/0.6 L wskazówka pokazuje ~ troszkę powyżej średniej, a mniej niż minimum( chodzi o stan oleju w silniku). Jakoś w niedziele/poniedziałek zrobiłem dłuższą trasę i coś beta zaczęła dziwnie chodzić. Dzisiaj sprawdzam wszystko po kolei i martwi mnie silnik, mianowicie ma straszne nie wiem jak to nazwać, bicie? wibracje? na silniku.. Jak wciskam lekko sprzęgło to słyszę dziwnie dźwięki z pod maski.. Czy to mogła być wina tego oleju? bo po dolaniu nagle się coś spier...ło. Dodam, że miesiąc po kupnie wymieniałem w niej panewki..
Było to tak, że dziwnie chodziło, zaprowadziłem samochód do mechanika - tez? Dwumasa.. No mówie okej, samochód taki kupiłem, to przynajmniej zrobię go dobrze i będę się cieszył jazdą, jednak to nie było dwumasa, a panewki.. Oczywiście mechanik mi to robił, bo osobiście jestem samoukiem w sprawach mechaniki samochodowej. Wymienił panewki i autko śmigało do ostatniego czasu, teraz strasznie dziwnie chodzi.. Zdarzyło mi się nawet strzelić dzisiaj ze sprzęgła, co mi się nigdy nie zdarzało!

Panowie, jakieś rady co robić? Jeżeli potrzebujecie jakieś info to piszcie, chętnie poczytam bo chciałbym to naprawić :)
Z góry dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
michal325
Forumowicz
Forumowicz
BMW: 325
Rok produkcji: 2004
VIN: WBAEV31050KL39958
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

Re: Malutki problem..

Post autor: michal325 » 21 kwie 2016, 22:03

Co ma ole do dwumasu? Przy wciskaniu sprzęgła jeśli słychać stuki i czuć wibracje to dwumas. Przy odpalaniu i gaszeniu też czuć i słychać wibracje.
Nawiasem mówiąc strzelaj dalej ze sprzęgła. Koła dwumasowe to uwielbiają :cwaniak:
Obrazek

Awatar użytkownika
eveneme
Administrator
Administrator
BMW: BMW E46 320d
Rok produkcji: 2003
VIN: WBAAS71040FY21859
Podziękował: 15 razy
Kontakt:

Post autor: eveneme » 21 kwie 2016, 23:48

Najpierw przeczytaj regulamin i się przywitaj w odpowiednim dziale a nie myślisz, że od razu ktoś Ci pomoże.
"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. "

Lukas

Post autor: Lukas » 22 kwie 2016, 19:05

mm
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2016, 17:44 przez Lukas, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
przemek2209
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: 318i M43
Rok produkcji: 1999
Kontakt:

Post autor: przemek2209 » 23 kwie 2016, 09:45

Podepnij kompa i zobacz co tam pokaze...
Moja bawarka ;)
viewtopic.php?f=7&t=18
Diagnostyka & kodowanie (INPA & NCS Expert) Zapraszam!

Awatar użytkownika
GearMar_pl
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46
Rok produkcji: 2003
Kontakt:

Post autor: GearMar_pl » 19 lis 2016, 12:13

Ale czegoś nie rozumiem bo piszesz, ze mechanik wymienił dwumas tak? Czy problem ze stukaniem czy dragniami w dalszym ciągu występuje? Piszesz trochę zawile i ciężko jest zrozumieć o co dokładnie chodzi, a druga kwestia to podłączenie pod komputer i zobaczysz jaki kod błędu wskaże.