e46 1.9 118km - gasła podczas jazdy na niskich obrotach

Awatar użytkownika
sofciaa
Kobietki
Kobietki
BMW: E46 318i
Rok produkcji: 1998
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

e46 1.9 118km - gasła podczas jazdy na niskich obrotach

Post autor: sofciaa » 15 lut 2017, 21:35

Witajcie...
Dziś mi ręcę trochę opadły... ale może od początku. Kiedy zakupiłam swoją e46 niestety musiałam w nią trochę włożyć. Miała wycieki oleju - wymieniono podstawę filtru oleju - bo stąd ciekło, uszczelki pokrywy. Do tego do zrobienia był alternator (szczotki), wymieniony pasek klinowy, rolki napinacza... wszystko miało trybić, ale od mechanika nie wyjechałam nawet za bramę - zgasła i nie chciała odpalić. Nerwów zjadłam przy szukaniu przyczyn... ale okazało się, że winny był przepływomierz. Wymieniono i chodziło wszystko elegancko. Wymieniono też olej z mineralnego na półsyntetyk.

No i dzisiaj niemiła niespodzianka. Pojechałam za miasto - bez żadnych problemów. Zgasiłam auto na miejscu na jakieś 20 min. Odpalam i co się dzieje? Faluje jak szalony, trzepie budą... ruszyłam - był to parking dość kręty - więc powoli - bam zgasła! Gasiłam i odpaliłam ze dwa razy - ciągle falowanie... nie miałam wyboru musiałam jechać - 18 km do domu. Na prostych drogach zero problemów, ale zwalnianie, redukcja do 2 (np rondo, skręt) i gasła! I tak praktycznie do końca drogi. Mocy nie traciła przy dodaniu gazu. Po drodze miałam jeszcze jeden postój. Zgasiłam ją zostawiłam na jakieś 10 min, wracam i jak gdyby nigdy nic... przeszło jej i do domu dojechałam już bez problemów...

Może mam omamy, ale wydawało mi się, że momentami dochodził dziwny dźwięk gdzieś z silnika... nie piszczenie, tylko takie.... jak to opisać... głuche uuuuuuu... :D
Ja już nie wiem.... przepływomierz jest nowy - wymieniony został, bo też jak już im się udało ją odpalić silnik strasznie falował... od naprawy zrobiłam jakieś lekko ponad 2 tys km... obiło mi się coś o uszy, że za takie akcje odpowiadać może odma?
Dodam też, że auto dość mocno dymi... - od razu mówię, że uszczelka pod głowicą ok.

Faktycznie szukać przyczyny w odmie? Ale czy jeśli byłoby z nią coś nie tak, to działoby to się regularnie?

Awatar użytkownika
HQ-Automotive
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46
Rok produkcji: 2003
Kontakt:

Re: e46 1.9 118km - gasła podczas jazdy na niskich obrotach

Post autor: HQ-Automotive » 16 lut 2017, 20:01

Jeżeli wszystkie elementy o których piszesz powyżej zostały już wymienione, to sprawdź koniecznie odmę, plus polecam podłączyć auto pod komputer i wtedy najszybciej sprawdzisz jaki kod błędu wskaże. Czy jest to czysta benzyna czy lpg?

Awatar użytkownika
sofciaa
Kobietki
Kobietki
Kontakt:

Post autor: sofciaa » 17 lut 2017, 06:27

Benzyna. Nie ma lpg. Wczoraj do pracy i z powrotem nic się nie działo. Dodam jeszcze, że jakieś trzy tygodnie temu zrobiła mi jeszcze inny numer. Wsiadam, odpalam i jak przy uruchomieniu silnika -obroty w górę i od razu wskazówka spadła w dół i cisza gasł. Kolejne próby to samo. W końcu od razu po rozruchu jak tylko się podniosła dodałam gazu i trzymałam ją w ten sposób na jakichś 2 tyś., puściłam gaz i nie zgasła. Zrobiłam rundę po mieście bez problemów i później już się to nie powtórzyło. Dziwne to dla mnie, że to takie problemy "raz na jakiś czas". Nie jest tak, że jak coś się walnie to powinno być za każdym razem? A silniczek krokowy? Bo oczytałam się już po googlach... Może wie ktoś z Was czy odme lub ten silniczek można ocenić wizualnie? Nie mogłam się wczoraj dodzwonić do swojego mechanika, chyba się przeraził, jak zobaczył kto dzwoni haha :D

Awatar użytkownika
Xbmw
Forumowicz
Forumowicz
Rok produkcji: 2002
Kontakt:

Post autor: Xbmw » 02 mar 2017, 11:10

W takim razie zmień mechanika, bo powinien być raczej zadowolony z tego powodu iż klient dzwoni :) Polecam też poza samą przepływką wyczyścić cały układ plus odpowietrzyć go jeżeli masz czystą benzynę. A czy sonda lambda była wymieniana?
www.xbmw.pl - części do BMW.

Awatar użytkownika
sofciaa
Kobietki
Kobietki
Kontakt:

Post autor: sofciaa » 03 mar 2017, 10:17

Za mojej kadencji nie. W przeszłości czort wie... podejrzewam, że również odpowiedź brzmi nie... Szczególnie, że teraz mam auto u mechanika na wymianie przewodów hamulcowych - zaczęły puszczać, wyciekał mi płyn... i mechanik wspomniał, że ktoś coś już tam próbował "modzić", ale mu nie poszło... Złość mnie ogarnia na myśl o takich właścicielach aut. Kupi fajne auto a później ściska ten portfel, byle zaoszczędzić... Jak coś trzeba wymienić, to trzeba.
Z tym ewentualnym czyszczeniem układu to i tak się wstrzymam. Przewody mnie pociągną teraz a do zrobienia mam jeszcze uszczelnienie miski olejowej... co mnie nawet ucieszyło haha bo już myślałam, że znów wyciek gdzieś w silniku jest ufffffff....
Po misce myślę, że zajmę się odmą - bo dam sobie rękę uciąć, że jej nikt nie wymieniał... no, ale po kolei... Wszystkiego na raz nie zrobię, bo nie nazywam się Gates :D

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
BMW: E46
Kontakt:

Post autor: Wojtas093 » 04 mar 2017, 20:02

Witaj :) ja w zeszłym roku miałem takie same problemy co twoje opisywane przy gaśnięciu, silnik szarpał, falowały obroty itp.
nie działo się to co dzień lecz co jakiś czas i tylko na krótkich odcinkach jazdy. Gdy silnik się zagrzał i jechałem w dalszą trasę (szybszą) wszystko było oki. Po podłączeniu komputerka nic nie wykazywało żadnych błędów. Na sąsiadujących forum szukałem pomocy i wyczytałem że winowajcą jest separator oleju (odma) nie jest droga ja zakupiłem z FEBI, lecz praca wymiany jest czasochłonna. Po wymianie auto odżyło nie długo później wymieniłem też olej i do dziś dnia nic się nie dzieje. A co do odmy w ASO dowiedziałem się że wymienia się go co dwa lata :) pozdrawiam i powodzenia życzę

Awatar użytkownika
sofciaa
Kobietki
Kobietki
Kontakt:

Post autor: sofciaa » 12 mar 2017, 20:59

Wojtas093 pisze:Witaj :) ja w zeszłym roku miałem takie same problemy co twoje opisywane przy gaśnięciu, silnik szarpał, falowały obroty itp.
nie działo się to co dzień lecz co jakiś czas i tylko na krótkich odcinkach jazdy. Gdy silnik się zagrzał i jechałem w dalszą trasę (szybszą) wszystko było oki. Po podłączeniu komputerka nic nie wykazywało żadnych błędów. Na sąsiadujących forum szukałem pomocy i wyczytałem że winowajcą jest separator oleju (odma) nie jest droga ja zakupiłem z FEBI, lecz praca wymiany jest czasochłonna. Po wymianie auto odżyło nie długo później wymieniłem też olej i do dziś dnia nic się nie dzieje. A co do odmy w ASO dowiedziałem się że wymienia się go co dwa lata :) pozdrawiam i powodzenia życzę
Dzięki za sugestie. Przymierzę się do wymiany tej odmy właśnie. Zastanawiam się jedynie co znaczy, że praca wymiany jest czasochłonna? Gdzieś mi w sieci mignął filmik instruktażowy i pamiętam, że wyglądało to dość banalnie - na tyle banalnie, że miałam przekonanie, że sama to zrobię - ja kobieta :) :P

Awatar użytkownika
Xbmw
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Xbmw » 22 mar 2017, 10:26

Wstaw ten filmik instruktażowy i zobaczymy czy na pewno chodzi o wymianę odmy. Poza tym sprawdziłbym również sondę lambda o której pisałem powyżej, bo też nie masz pewności co do tego czy była wymieniana. Musisz generalnie doprowadzić auto do stanu normalnej używalności po przednim właścicielu i powymieniać wszystkie podstawowe płyny, tak aby nic potem Cię nie zaskoczyło.
www.xbmw.pl - części do BMW.

Awatar użytkownika
Michal11473
Forumowicz
Forumowicz
BMW: 318i
Rok produkcji: 2000
Kontakt:

Post autor: Michal11473 » 11 kwie 2017, 15:31

Zrobiłem poradnik jak wymienić odmę w tym silniku ;) jest an forum ;)

Awatar użytkownika
sofciaa
Kobietki
Kobietki
Kontakt:

Post autor: sofciaa » 05 maja 2017, 22:32

Cóż, tym się zajmie może w przyszłości nowy właściciel. Moja e46 poleciała na Śląsk :D w zamian za nią dostałam Volvo S80, także dziękuję za wszelkie sugestie i pomoce. Życzę szerokości wszystkim posiadaczom E46 :) Będę miło wspominać ten model i przede wszystkim nabrałam dużego respektu do RWD :D pozdrawiam serdecznie! :)