Kontrolka oleju

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

Kontrolka oleju

Post autor: Wojtas093 » 01 lut 2017, 21:51

Witajcie :cwaniak:
Mam mały problem z którym borykam się od niedawna. Mianowicie kontrolka oleju świeci się na czerwono gdy stoję na skrzyżowaniu lub zmieniam bieg na wyższy, niższy. Taka sytuacja dzieje się tylko gdy silnik jest rozgrzany, a obroty silnika są na poziomie 700
Poziom oleju jest w normie, przy wyższych obrotach kontrolka gaśnie, nie miga nie świeci się. Po zgaszeniu silnika nie zaświeca się żółta kontrola informująca o minimalnym poziome.
I teraz zachodzi pytanie co to może być ;x zastanawiam się czy przypadkiem powodem takiej sytuacji nie jest czujnik ciśnienia oleju ;o
lub przetarty kabel od czujnika :( a w najgorszym przypadku coś bardziej poważnego ;( :(
Dodam że podłączałem komputer i nie wykazał żadnych błędów z tym związanych.
Panowie / Panie proszę doradźcie, co to może być :) za każdą odpowiedź udzieloną poradę z góry dziękuje :cwaniak:
Poniżej foto :
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gczarkowski1
Forumowicz
Forumowicz
BMW: BMW E46 2X m43 i v50
Rok produkcji: 2001
Kontakt:

Re: Kontrolka oleju

Post autor: gczarkowski1 » 02 lut 2017, 05:33

Gdyby czujnik lub kabelek było by to zbyt proste ale absolutnie tego nie wykluczam idąc dalej ,nie chcę kolegi martwić podejrzewam małe ciśnienie oleju obym się mylił a za tym już idzie remont kp. komp w kwestii ciśnienia nic nie wykaże jeszcze pompa oleju do sprawdzenia :((

Awatar użytkownika
HQ-Automotive
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46
Rok produkcji: 2003
Kontakt:

Post autor: HQ-Automotive » 03 lut 2017, 10:44

Przyczyn może być kilka,w tym pompa oleju o której mowa powyżej, sprawdź czujnik ciśnienia bo to akurat byłoby najprostsze do naprawy. Na jakim oleju tera zjeździsz i kiedy teraz będzie czas na jego wymianę? Poza tym na panelu widzę też błąd poduszki powietrznej pasażera i to na każdym zdjęciu.

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Wojtas093 » 03 lut 2017, 22:10

gczarkowski1 pisze:Gdyby czujnik lub kabelek było by to zbyt proste ale absolutnie tego nie wykluczam idąc dalej ,nie chcę kolegi martwić podejrzewam małe ciśnienie oleju obym się mylił a za tym już idzie remont kp. komp w kwestii ciśnienia nic nie wykaże jeszcze pompa oleju do sprawdzenia :((
HQ-Automotive pisze:Przyczyn może być kilka,w tym pompa oleju o której mowa powyżej, sprawdź czujnik ciśnienia bo to akurat byłoby najprostsze do naprawy. Na jakim oleju tera zjeździsz i kiedy teraz będzie czas na jego wymianę? Poza tym na panelu widzę też błąd poduszki powietrznej pasażera i to na każdym zdjęciu.
Witajcie :) wielkie dzięki za Wasze zaangażowanie :D za odpowiedzi i sugestie.
w poniedziałek jadę na zaprzyjaźniony warsztat w celu sprawdzenia ciśnienia.
Mówicie pompa oleju no obawiam się tego, ale jestem pozytywnej myśli , chciałbym, aby to był czujnik :D
Obecnie poruszam się na oleju CASTROL 10W40 wymiana była w październiku 2016r
Co do błędu poduszki, temat ogarnę gdy tylko się ociepli wiem co jest tego przyczyną i wiem jak to rozwiązać, ale z racji panującej aury za oknem tego nie robię.
Także bardzo jeszcze raz Wam dziękuje w poniedziałek dowiem się na warsztacie co i jak pozdrawiam :cwaniak:

Awatar użytkownika
HQ-Automotive
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: HQ-Automotive » 08 lut 2017, 14:38

Niema sprawy,właśnie po to jest forum,tylko daj znać na forum co okazało się faktyczną usterką i czy nasze diagnozy były trafne. A z ciekawości zapytam: jaki przebieg posiadasz w swoim BMW? Bo zamiast półsyntetyku 10w40 proponowałbym lepszy olej syntetyczny 5w40.

Awatar użytkownika
Vespa_Rider
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: E46 M43
Rok produkcji: 2001
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Vespa_Rider » 09 lut 2017, 20:53

Witam,

mam dokładnie ten sam problem. Po wymianie termostatu silnik wreszcie się zaczął porządnie nagrzewać noooo i zaczęły się problemy, jak mam przejazd około 25-35 km ze staniem w korku obroty na postoju spadają do 700 i zaczyna się zapalać kontrolka oleju dodam gazu i kontrolka gaśnie, obawiam się najgorszego :-( jak coś wydumają u Ciebie kolego to daj znać jak możesz :-(

POZDRAWIAM SERDCZNIE

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Wojtas093 » 11 lut 2017, 06:59

Witajcie :)
Tak jak wcześniej pisałem - byłem w warsztacie po diagnozie pierwsze co zostało postawione to czujnik ciśnienia.
Więc został wymieniony, stan oleju sprawdzony, wycieki również, po wymianie kontrolna przestała migać na rozgrzanym silniku.
Myślę że wszystko wróciło do normy :)
Dowiedziałem się że to jest taka mini bolączka mojego silnika N42 ale nie ma tego złego.
Wielkie dzięki za każdą poradę trzymajcie się i szerokości :)
Kolego Vasepa_Rider - nie wiem co u Ciebie może być przyczyną ale na Twoim miejscu zaczął bym od najprostszego - czujnik ciśnienia :)
Pozdro

Awatar użytkownika
Michal11473
Forumowicz
Forumowicz
BMW: 318i
Rok produkcji: 2000
Kontakt:

Post autor: Michal11473 » 12 lut 2017, 12:22

Mój brat miał to samo w 316i 1.9. Problemem był filtr oleju który był już w kiepskim stanie, po wymianie filtra i oleju kontrolka już się nie pali, kupił nawet czujnik ciśnienia ale nawet go nie zmienił bo nie było potrzeby. Najlepsze jest to ze zmieniał olej 8 tys km temu u mechanika i teraz pojechał z tym problemem do znajomego mechanika i ten jak wyjął przy nim filtr to stwierdził że na pewno filtr nie był wymieniany dużo dłużej wiec trzeba uważać komu oddaje się auto a najlepiej być przy takich rzeczach osobiście ;)

Awatar użytkownika
HQ-Automotive
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: HQ-Automotive » 15 lut 2017, 12:56

Dlatego też nawet przy tak prostej rzeczy jak wymiana oleju i filtrów, warto patrzeć każdemu na ręce lub oddać auto do sprawdzonego fachowca, inaczej może dochodzić potem do takich sytuacji. Co do problemu z zapalającą się kontrolką oleju po wymianie termostatu, to tutaj również zacznij od sprawdzenia czujnika, który jest prawdopodobną przyczyną.