Ciągły problem z brakiem mocy i gaśnięciem auta

Awatar użytkownika
kokos92
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: 320i
Rok produkcji: 1999
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

Ciągły problem z brakiem mocy i gaśnięciem auta

Post autor: kokos92 » 06 lut 2017, 19:31

Witam, a więc tak historia zaczęła się od falowania obrotów oraz gaśnięcia auta z trudnością ponownego odpalenia (+kontrolka check) oraz brakiem mocy co się czasem objawiało do tego było słychać przy dodawaniu gazu jak by coś strzelało w silniku jak wykazał komputer mechanika czujnik położenia wałka- wymieniony na firmy ERA zamiennik, na jakiś czas problem znikł auto odpala ładnie lekka poprawa ale CHECK dalej świeci, brak mocy, strzelanie jak poprzednio gdy złapał zamułe podczas przyśpieszania- nie zawsze czasami jeździł normalnie -kolejna diagnoza czujnik dolotu - wymieniony... firma Vewo jak dobrze pamiętam ,dalej lekka poprawa.... te same objawy (inny mechanik ze względu na miejsce dyslokacji) stwierdził że to musi być Vanos... wymiana Vanosa 750zł i dalej nie ma znacznej poprawy dalej świeci CHECK i czasem jest ok z autem a czasem nie, zazwyczaj jak auto ma temp tak 30-80 stopni potrafi sobie zgasnąć, później na rozgrzanym silniku też potrafi zgasnąć bądź stracić przyśpieszenie... . Po Vanosie wymieniłem świece bo już był czas na zmianę, irydowe boscha jedno elektrodowe... (przed wymianą świec komputer pokazał problem z cewką 1 cylindra) po wymianie problem znikł. Po tych wszystkich kosztownych wymianach CHECK dalej świeci jestem umówiony na kolejną wizytę mechanika ale już mi troszkę szkoda kasy bo w końcu cały silnik wymieni i nie dojdzie co jest... byłem na próbnej kontroli w zeszłym tygodniu komp pokazał błędy:
P1158 Regulacja paliwa, rząd cylindrów 1 - usterka zakresu / działania
P1159 Regulacja paliwa, rząd cylindrów 1 - usterka zakresu / działania
Proszę o rady co dalej robić...

Awatar użytkownika
eveneme
Administrator
Administrator
BMW: BMW E46 320d
Rok produkcji: 2003
VIN: WBAAS71040FY21859
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 14 razy