Klimatyzacja / Nawiew

Awatar użytkownika
Dolomit95
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Klimatyzacja / Nawiew

Post autor: Dolomit95 » 13 gru 2016, 18:58

Witam, mam mianowicie taki problem, że włączając kilmę albo zwykły nawiew obojętnie na jaką moc to słychać takie wycie, szelest jakiś, takie tarcie jakby, byłem u mechanika z tym i naoliwił wiatrak ale nadal to mam, nie wiem czy mam przejeździć więcej km aż się ten olej rozprowadzi po tym wiatraku czy jak?

Wyłączając nawiew i klimę żadnego takiego dźwięku nie ma, tylko jak się to włączy.

Druga sprawa to taka, że ustawiając nawiew czy tam klimę obojętnie czy to na nogi, czy na szyby czy na coś innego, wszędzie dmucha i się ciepło w aucie robi ale co są te otwory powietrza z przodu nad radiem, obok kierownicy i obok drzwi pasażera z przodu to z tych otworów nic nie wieje :/ przed wizytą u mechanika wiało z tych otworów a teraz jakoś tego nie czuję..

Awatar użytkownika
HQ-Automotive
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46
Rok produkcji: 2003
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

Re: Klimatyzacja / Nawiew

Post autor: HQ-Automotive » 15 gru 2016, 18:38

Skoro po włączeniu klimy robi się ciepło przy ustawieniu niższej temperatury to moim zdaniem pierwsze co powinieneś zrobić to sprawdzić cały układ klimy plus nabić i odgrzybić, robiłeś w ogóle ten zabieg? Druga sprawa to sam wiatrak, na pewno wszystko jest z nim w porządku? Bo jeżeli na dłuższą metę nie to w grę wchodzi jego wymiana.