Kodowanie pilota centrelnego zamka E46

Awatar użytkownika
quest
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: E46
Rok produkcji: 1999
Kontakt:

Kodowanie pilota centrelnego zamka E46

Post autor: quest » 16 wrz 2017, 19:00

Witam Was,

kolega ma BMW E46, w którym nie działa centralny zamek. Poprosił mnie o pomoc w naprawie. Pod przyciskiem zamykania drzwi w tunelu środkowym jakiś majster dołożył nieoryginalny centralny zamek. Przycisk nie działał. Zamykanie wszystkich drzwi z zamka w drzwiach kierowcy również. Od czasu do czasu otwierały się samoistnie szyby z przodu.

Naturalnie pierwszą rzeczą którą zrobiliśmy było sprawdzenie bezpieczników. Tu okazało się że wszystko jest w porządku. Więc przeglądając internet natrafiłem na temat o przekaźnikach w module centralnego zamka. Wymieniłem dziś oba przekaźniki i po odpięciu nieoryginalnego sterownika centralnego zamka, przycisk na tunelu środkowym zamyka wszystkie drzwi. W zamku drzwi kierowcy najprawdopodobniej uszkodzony jest układ odpowiadający za zamykanie centralnego, ponieważ po przekręceniu kluczyka w prawo wszystkie drzwi zamykają się i od razu otwierają. Zdarzają się sytuacje w których zamykanie i otwieranie działa jak powinno. Tzn. przekręcam kluczyk w prawo, samochód się zamyka, przekręcam w lewo samochód się otwiera. Sądzę również że winę za samoczynne otwieranie okien również ponosi wkładka zamka.

Do rzeczy... Po wymianie przekaźników, odpięciu nieoryginalnego sterownika chciałem zakodować kluczyk (bateria wymieniona, kluczyk wyczyszczony). Niestety żadna z opisanych metod w internecie nie zadziałała. W związku z tym mam kilka pytań.
1. Czy moduł komfortu w e46 posiada wewnętrzną antenę odpowiadającą za odbiór sygnału z pilota ?
2. Czy ewentualne błędy centralnego zamka ( nie mam jak ich skasować ponieważ nie posiadam interfejsu diagnostycznego ) mogą blokować kodowanie pilota.
3. Czy błąd poduszek powietrznych może powodować blokadę kodowania pilota.
4. Czy istnieje opis naprawy wkładki zamka w drzwiach kierowcy, odpowiadającej za poprawność zamykania i otwierania auta z kluczyka.
5. Czy kodowanie pilota ma być po przekręceniu kluczyka na pozycję 1 czy 2 ?

Awatar użytkownika
Michal11473
Forumowicz
Forumowicz
BMW: 318i
Rok produkcji: 2000
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

Re: Kodowanie pilota centrelnego zamka E46

Post autor: Michal11473 » 01 paź 2017, 17:01

Kodowałem niedawno bratu bo padł mu moduł i po wymianie działały już szyby i ryglowanie z konsoli ale nie działał kluczyk. Przy kodowaniu bardzo ważne jest aby mieć zapięty pas. Ja to robiłem tak że wsiadłem do samochodu, zamknąłem drzwi, zapiąłem pas, kluczyk w pozycję 1 i po 5 sekundach wyciągam kluczyk, wciskam otwieranie i 3 razy w odstepie sekundy wciskam na zamykanie, trzymając jednocześnie przycisk otwarcia i jak puścisz to rygle w drzwiach powinny się schować i wyskoczyć, mnie taka metoda zadziałała a robiłem to pierwszy raz ;)