Brak podświetlenia zegarów/nawiewu - 318i

Awatar użytkownika
sofciaa
Kobietki
Kobietki
BMW: E46 318i
Rok produkcji: 1998
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

Brak podświetlenia zegarów/nawiewu - 318i

Post autor: sofciaa » 09 kwie 2017, 12:22

Witajcie,
czas na uporanie się z kolejnym problemem, który już mnie przerasta. Dodam, że auto kupiłam już z brakiem podświetlenia zegarów. Sprzedający twierdził, że bezpiecznik - ale nie miał czasu się tym zająć (standardowa ściema). Problem okazał się trudniejszy... Przegrzebałam fora, na fb szukałam na grupach sprytnego elektryka... i nic. Jeden był, twierdził że zrobi obejście - przepnie gdzieś w module podświetlenie (jednak nie będzie działać regulacja natężenia)... miał znaleźć schemat i się odezwać... cóż - zniknął. Chyba też go to przerosło.
Do rzeczy - żarówki/diody czy co tam jest... działa - bo zegary mi się momentami zapalały, mrugnęły itp... od dłuższego czasu jednak już nawet to się nie dzieje. Moduł/potencjometr świateł jest ok - przekładany był z innej e46 318i i nic... bezpiecznik oczywiście ok.
Inny samozwańczy "spec" twierdził, że problem leży w radiu. Chodzi o dwie małe kosteczki, które się wpina pod tą dużą z bolcami - że niby stamtąd idzie zasilanie?! Coś mi tu nie gra, bo skąd by zegary brały prąd na mrugnięcie :) chociaż z radiem jakiś związek może być, gdyż w momencie włączenia świateł, słychać od strony radia dziwny dźwięk przypominający rozruch lasera w napędzie cd.......
Bez kitu ręce mi już opadają... ma ktoś jakiś pomysł? Słowo daje, że jak uda mi się to zrobić, wystawiam ją na sprzedaż. Moja cierpliwość się wykończyła. To nie jest auto dla mnie.

Awatar użytkownika
Xbmw
Forumowicz
Forumowicz
BMW: e46
Rok produkcji: 2002
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia zegarów/nawiewu - 318i

Post autor: Xbmw » 22 cze 2017, 08:52

Okej, teraz po kolei bo problem faktycznie dotyczy ściśle elektryki i na początek podaj skąd jesteś bo być może będziemy w stanie doradzić jakiegoś godnego zaufania fachowca. wiemy że bezpieczniki i moduł są w porządku wiec ta przyczyna odpada. Najlepiej jeżeli auto zobaczy już na żywo elektryk i zbada, a co do radia- czy jest ono fabryczne?
www.xbmw.pl - części do BMW.