SKANER DIAGNOSTYCZNY CREATOR C310

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

SKANER DIAGNOSTYCZNY CREATOR C310

Post autor: Wojtas093 » 19 wrz 2016, 01:31

Witajcie :) niektórych z Was zaciekawił post, w którym pochwaliłem się otrzymanym prezentem na urodziny od rodziców. A mianowicie skaner diagnostyczny dzięki któremu mam możliwość usuwania błędów. Chcieliście poznać krótką instrukcje jak również jakie funkcje posiada,a więc poniżej postaram się Wam chodź trochę na ten temat udzielić informacji.

Ci z Was którzy nie chcą nosić laptopa ze sobą za każdym razem gdy pojawi się błąd na konsoli, lecz pragną mieć kieszonkowe urządzenie które mogą wozić ze sobą i w każdej chwili gdy tylko jest potrzeba to z niego skorzystać to takowy skaner Wam się przyda.Co prawda kosztuje nieco, ale pracuje w pełnej polskiej wersji językowej, a to już jest plus :ok: bo nie trzeba tłumaczyć z angielskiego danego komunikatu (błędu).
Dodatkowo tester pracuje na oryginalnym oprogramowaniu (fabrycznym) dzięki którym umożliwia diagnostykę pojazdów marki BMW i MINI
poniżej lista samochodów które są obsługiwanie dzięki temu urządzeniu :
SERIA 1: E81/E82/E87/E88/F20
SERIA 3: E36/E46/E90/E91/E92/E93
SERIA 5: E39/E60/E61/F10/F11/GT F07
SERIA 6: E63/E64/F12/F13
SERIA 7: E38/E65/E66/F01/F02/F03/F04
SERIA X: X1-E84/X3-E83/X5-E53/X5-E70/X6-E7SERIA Z: Z3-E36/Z4-E85/E86/Z4-E89
MINI: R50/R52/R53/R55/R56

Oczywiście pojazdy wyprodukowanie ,,starsze roczniki'' które były wyposażone w inny pin diagnostyczny również można podpiąć za pomocą dołączonej przejściówki.
Tester umożliwia diagnozę pojazdów od roku 1996 do 2014
a dzięki temu umożliwia on :
ODCZYT ORAZ KASOWANIE STATUSU LAMPKI MIL (CHECK ENGINE) ODCZYT,
ORAZ KASOWANIE,KODÓW BŁĘDÓW SILNIKA, OSPRZĘTU SILNIKA, PODUSZEK POWIETRZNYCH,
ABS, KLIMATYZACJI,ORAZ POZOSTAŁYCH SYSTEMÓW ELEKTRONICZNYCH UKŁADU: NAPĘDOWEGO,
PODWOZIA, NADWOZIA W JAKIE WYPOSAŻONY JEST DANY POJAZD. TEST KOMPONENTÓW,
INFORMACJA O POJEŹDZIE, ODCZYT PARAMETRÓW BIEŻĄCYCH W POSTACI LICZBOWEJ A TAKŻE
WYKRESÓW,
-INSPEKCJE SERWISOWE CBS
-CZYSZCZENIE ADAPTACJI

Obsługiwane systemy przez tester :
DME,EGS,ABS,SRS,IHKA/IHKR,IKE/IKI/KOMBI,EML,SPM/SM,EWS,ZKE,GR,PDC,SZM,BIT,LSZ/LCM,LEW,RAD,EHC/EDC,BM,AIC,NAV,
MFL,VID,SES,MID,SHD, SMF,SPMBT,SPMFT,VTG,CID,EPS,SBSL,SBSR,CVM,SIM,SMB,URS,RDC,VMX,VNC,EKM,DWA,XEN,FHK,GSA,
AHK,ADS,CAS,DME,EGS,VTC,HPFI,ACC,ARS,CIM,DSC, EDC,EHC,EMF,RDC,AHL,AHM,AMP,ASK,SZM/BZM,FBZM,CD,CD-GW,SG FD,
FD,CDC,CON,FCON,DWA,FBI,IHKA,FKA,HKL,JBIT,KHI,KOM,LM,DVD-C,NAV,JNAV,PDC,CA,PM/MPM,RLS,SASL,SASR,SBSL,SBSR,SFZ,
SSBF,SSFA,SSH,STVL ,STVR,SHD,SINE,SMFA,SMBF,SMFAH,SMBFH,SHZH,SVS,SZL,SEC,TEL,TCU,TMBF T,TMBFH,TMFAT,TMFAH,VM,
WIM,ZGM,SIM,KBM,SBSL,SBSR,TMFA,TMBF,CID,AL BE,MRS/ACSM,FRM,RLS,FZD,CCC-ANT,DDE,CCC-A,EKPS,GWS,VTG,VTC,VTC2,
CCC-ASK,AL,EDCSHL,EDCSHR,EDCSVL,EDCSVR,VDM,ACSM,AMPH,AMPT,CA,CCC-BO, CCC-GW,CHAMP-BO,CHAMP-GW,CNAV,DAB,
,FRM2,FZD,HUD,IBOC,IHKA,INS TR,JBE2,KHM,KNAV,M-ASK-BO,M-ASK-GW,RFK,RLSS,RSE,SDARS,SINE,ULF-SBX, ULF-SBX-H,VSW,
EHC,ULF,IHKR,IHR,M-ASK-NAV,MRS,RAD2-BO,RAD2-GW,SDMRS, DME2,ACC2,ANT,ARS,BZM,CD,CEM,CIM2,LM2 AHL2,LM2,LM2,NVE,
NVK,PM,SEC 2,SGM-SIM,SGM-ZGM,VTC2,ZBM,DSC,DSC,ALBBF,ALBFA,CIC,CIC-GW,IHKA2,KGM, SZL2,LDM,LRR,MPM,SMG,TLC,
Integrate Chas Manag,Rol-mo dis,rear axle,ABS /ACS/DSC,AMP,IHKS,IHS,MJOY,AIRBAG,EWS.

Niestety takowy tester nie posiada funkcji - możliwości kodowania dodatkowych ukrytych funkcji. Tester służy tylko do zdiagnozowania zaistniałego błędu, ale ma swoje plusy dobrze i szybko pracuje jest bardzo czytelny dzięki kolorowemu wyświetlaczowi ,dobrze odczytuje zaistniałe błędu. Na obecną chwile nie narzekam na niego dobrze się sprawuje , ostatnio nawet bardzo podobała mi się funkcja którą posiada a mianowicie parametry silnika podczas jazdy, pokazuje kąty otwarcia przepustnicy temperaturę silnika , prędkość obrotową i wiele, wiele więcej. Ja bardzo go sobie cenię, dobrze że go mam.
Także gdyby ktoś z Was był zainteresowany ja zakupiłem go w Gliwicach - poniżej link do strony z Allegro pozdrawiam ;)

http://allegro.pl/diagnostyka-bmw-creat ... ml#thumb/7

Awatar użytkownika
IanThird
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: 320Ci
Rok produkcji: 2000
Nadwozie: Coupe
Kontakt:

Re: SKANER DIAGNOSTYCZNY CREATOR C310

Post autor: IanThird » 28 wrz 2016, 21:44

czy miales do czynienia z innymi interfejsami diagnostycznymi? szukam czegos na WIFI badz BT z ktorym dzialaja aplikacje mobilne.

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Kontakt:

Post autor: Wojtas093 » 29 wrz 2016, 21:44

IanThird pisze:czy miales do czynienia z innymi interfejsami diagnostycznymi? szukam czegos na WIFI badz BT z ktorym dzialaja aplikacje mobilne.

Owszem miałem na warsztacie w którym odbywałem praktyki ale to było dawno temu heh, a do niedawna korzystałem z urządzenia od kolegi, praktycznie podobne do mojego lecz ja posiadam w języku polskim. Co do urządzeń na telefon tych diagnostycznych nom ja do czynienia takowego z nimi nie miałem ale jeśli jesteś zainteresowany i coś Ci to podpowie to przejrzyj odcinek z serii 101 napraw z TVN tubro gdzie była mowa o takowych skanerach. Na stronce Player znajdziesz ten odcinek pozdro :cwaniak:

Awatar użytkownika
Michal11473
Forumowicz
Forumowicz
BMW: 318i
Rok produkcji: 2000
Kontakt:

Post autor: Michal11473 » 07 paź 2016, 15:43

Ja mam od jakiegoś czasu ELM 327 i dobrze działa przez bluetooth, nie mam z nim żadnych problemów,mam programy na telefonie, błędy odczytuje i kasuje, do podstawowych rzeczy wystarczy w zupełności ;)