montaż zawieszenia gwintowanego pod domem !!!

Awatar użytkownika
Damian95
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: E46
Rok produkcji: 2001
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

montaż zawieszenia gwintowanego pod domem !!!

Post autor: Damian95 » 06 wrz 2016, 23:31

hej ! :) przeglądałem forum i widziałem że byliście zainteresowani czymś takim więc postanowiłem skończyć przekładanie montażu gwintu i zrobić to z instrukcją na forum :)

WAŻNE!!!!
na samym początku trzeba zaopatrzyć się w kluczę nasadki jak i płaskie ( płaski tylko 17 xD :D ) oczywiście wd40, smar miedziana, dwa podnośniki (może być jeden -.- ), i 2 koziołki jakieś... klocki pod koła żeby auto nam nie uciekało i deseczki na którym będzie stał podnośnik... ja pracowałem na utwardzonym gruncie więc nie było większych problemów :)

WAŻNE 2 xD
zestaw gwintu do bmw e46 musi mieć 2 krótsze łączniki stabilizatora :) i kupujemy od razu dwie poduszki amortyzatora

a więc tak :)
1.najpierw luzujemy szpilki 2. podnosimy samochód z obu stron ( będzie nam łatwiej później z włożeniem łączników stabilizatora )
3.pryskamy zdrowo na wszystkie śruby a konkretnie 3 które trzymają nam nasz długiiiiiiiiiiii zawias :D ( 2 śruby na łączniku i jedną która trzyma nasz zawias. ( wokół tej opaski obejmy zwał to jak zwał też napryskajcie wd40 i dajcie z 2 min niech podziała ) moja śruba była w opłakanym stanie więc pojechałem kupić 2 nowe utwardzane... w przerwę między obejmą doradzam włożyć płaski śrubokręt i po rozginać w miarę możliwości 4.gdy mamy odkręcone wszystkie śruby i pomajstrowaliśmy przy obejmie odkręcamy 3 śruby poduszki które są na kielichach pod maską :) ( pamiętajcie żeby podłożyć coś pod tarczę żeby wam nie poleciała na ziemię i po drodze nie uszkodziła przewodów hamulcowych itp 5. gdy mamy kolumne macphersona uwolnioną od kielicha łapiemy za sprężynę i kręcimy prawo lewo powoli podnosząc do góry możemy już delikanie opuścić tarczę w dół ... i demontaż zakończony :D !!!!!!!

czas na montaż :)
1. składając całą kolumnę macphersona na każdy gwint widoczny nakładamy smar miedzianą ( nie żałuj sobie !! ) i kręcimy gwintem :diabelek: składamy całą kolumnę odrazu zakładając poduszkę... 2. pierwsze podnosimy amora :serce: i przykręcamy go do kielichów 3. podnosimy tarcze z wahaczem i celujemy w to samo miejsce w którym był wcześniejszy amortyzator ( ja pomagałem sobie podnośnikiem :) ) na śrubę i gwint dajcie smar miedziany 4. przykręcamy łącznik i to na tyle jeżeli chodzi o przód

druga część jutro :D a to fotki z dziś
Część druga pod fotami

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

demontaż tyłu będzie dziecinnie prosty :) 1. otwieramy klapę bagażnika i demontujemy boczki tak abyśmy mieli swobodny dostęp do kielichów 2 podnosimy samochód 3. odkręcamy śrubę od dołu trzymająca amortyzator 4. odkręcamy 2 śruby trzymającą poduszkę do kielicha 5. wyciągamy amortyzator i odginamy tarczę w stronę ziemi i podważamy śrubokrętem sprężynę 6. oczyszczamy miejsca szczotką drucianą 7. zakładamy gumę na górę sprężyny i mocujemy ją na poprzednie miejsce 8. zakładamy nowy amortyzator ( polecam też nowe osłony odboje i poduszki ) przykręcamy pierwsze poduszkę do kielicha a później dolną śrubę ( daj no ten smar miedziany :D ) w razie potrzeby podnosimy sobie tarczę podnośnikiem i to by było na tyle jeżeli opis tyłu był by mało przejrzysty polecam ten filmik może to i audi .... ale poza śrubą mocującą amortyzator od dołu jest dokładnie tak samo :) powodzenia i miłej zabawy a tu link https://www.youtube.com/watch?v=YEbIvyrsLlo

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2016, 21:21 przez Damian95, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje BMW viewtopic.php?f=7&t=726
TUTAJ LINK DO PROJEKTU MOJEGO KOLEGI KAŻDA ŁAPECZKA TO NOWA MOTYWACJA KTÓREJ POWOLI ZACZYNA BRAKOWAĆ PROSZĘ O POLUBIENIA DLA WAS TO TYLKO KLIK https://www.facebook.com/JanekTurboE36/?fref=ts

Awatar użytkownika
eveneme
Administrator
Administrator
BMW: BMW E46 320d
Rok produkcji: 2003
VIN: WBAAS71040FY21859
Nadwozie: Sedan
Podziękował: 15 razy
Kontakt:

Re: montaż zawieszenia gwintowanego pod domem !!!

Post autor: eveneme » 07 wrz 2016, 09:45

Super! Podklejam! Jak znajde wiecej czasu to wszystkie zdjecia z tutorialu umieszcze na serwerze forum, zeby pozniej z biegiem czasu nie zniknely ;p
"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. "