NAPRAWA WKŁADKI ZAMKA

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

NAPRAWA WKŁADKI ZAMKA

Post autor: Wojtas093 » 18 sie 2016, 18:43

Witajcie :cwaniak:
Z racji że w moim :bmw: nie działała wkłada drzwi i obawiałem się że kiedyś może przydarzyć się sytuacja w której będę musiał z niej skorzystać, a samochód nie otworzy się to wiadomo że jeśli coś jest to ma działać. Jak to mówią lepiej dmuchać na zimne, a wkładka przyda się gdy pilot z centralką nie zadziała - będzie za słaby akumulatorek w pilocie lub gdy padnie nam akumulator, z resztą sami wiecie co i jak. Do rzeczy postanowiłem zrobić instruktaż co i jak mimo iż sam wspomagałem się filmem przedstawionym na YouTube to Wam przedstawiam to na ilustracjach fotografii :-)
A więc:

do naprawy potrzebujemy narzędzia :

- Klucz imbusowy ( rozmiar 4 )
- Kleszcze
- Płaski śrubokręt
- Końcówkę ( zatyczkę z długopisu ) - do naciągu sprężyny.

ZACZYNAMY :
Obrazek
Drzwi - otwieramy je :D
Obrazek
Po otwarciu ukazuje nam się taki oto widok - demontujemy zawleczkę zaznaczoną na foto czerwonym kolorem
Obrazek
Nasz zdemontowany plastik :D
Obrazek
Następnie przyjrzyj się uważnie pod kątem znajduje się śrubka typu imbus o rozmiarze ( 4 ) odkręcamy ją trzymając tylko za zamek z drzwi (przy klamce zewnętrznej)
Obrazek
Po demontażu śrubkę najlepiej zabezpieczyć przed wypadnięciem za pomocą nakrętki.
Obrazek
W tym miejscu,zaznaczonym na foto bolec wkładki styka się (wchodzi) i dzięki temu gdy mamy już sprawną wkładkę w drzwiach obraca się w lewo lub prawo powodując odblokowanie lub zablokowanie drzwi (zamykanie/otwieranie).
Obrazek
Nasza wkładka, którą po demontażu zabieramy do domu
Obrazek
Przystępujemy do naprawy
Obrazek
Po wyjęciu starych elementów
Obrazek
Czyścimy wkładkę

I przystępujemy do naprawy :D teraz każdy element w kolejności :

Obrazek
Kolejność montażu - składanki

Obrazek
Wkładka zamka musi być w takiej pozycji jak na foto
Obrazek
Pierwszy element składanki :D
Obrazek
Wkładamy jak na foto
Obrazek
Element do wyboru - przyjrzyj się uważnie jaki jest zamontowany w Twojej wkładce bo to właśnie ten element pęka i powoduje że zamek nie otwiera i nie zamyka się. moja część to ta po prawej :D
Obrazek
Wkładamy element jak na foto
Obrazek
Sprężyna opis góry i dołu jak włożyć :D
Obrazek
Wkładamy sprężynę jak na foto - i blokujemy w tym miejscu :D
NASTĘPNIE NAJWAŻNIEJSZA CZYNNOŚĆ I NIECO TRUDNA BO TRZEBA NACIĄGNĄĆ SPRĘŻYNĘ I JEDNOCZEŚNIE WKŁADAĆ BOLEC (Element nr 4) I CO NAJWAŻNIEJSZE SPRĘŻYNA NIE MOŻE WPAŚĆ W MIEJSCE PONIŻEJ ZAZNACZONE NA FOTO :
Obrazek
Także jak na foto opisane musisz postarać się tak zgiąć i naciągnąć sprężynę aby nie znajdowała się w w tym głębieniu.

Poniższa fotografia jest tylko po to byś wiedział gdzie zblokować drugi koniec sprężyny i gdzie nie może ona wpaść
Obrazek

Gdy już uda Ci się naciągnąć sprężynę i nałożyć bolec to wszystko blokujesz (elementem nr 5)

Obrazek
Bolec jak włożyć - ma specjalne otwory więc nie trudno Ci będzie zauważyć ze tak jak włożyłeś wcześniejsze elementy to w ten sam sposób wkładasz bolec aby był ,,prześwit'' na zablokowanie go za pomocą elementu nr 5

Po zamontowaniu i założeniu elementu nr 5 wszystko wygląda jak na poniższym foto :
Obrazek
gdy bolec obraca się w lewo/ prawo gdy włożysz kluczyk do zamka oznacza to jedno :D Sukces udało Ci się naprawić wkładkę :D

Powodzenia życzę :) oczywiście po poprawnym zamontowaniu elementów warto przesmarować smarem następnie zamontować do auta, ale to już będziesz wiedział jak wykonać gdyż jeśli wymontowałeś to i zamontować również dasz radę :)

Dziękuje wam za uwagę - mnie się udało więc i Wam też może - przepraszam jeśli komuś nie spodoba się ze tyle zdjęć i opisywania, ale moim zdaniem jak już wykonywać poradnik to konkretny :D

Trzymajcie się :cwaniak:

Jeśli pomogłem to daj łapkę w górę :ok:

Poniżej gdyby ktoś chciał dorzucam link z YouTube który to mnie pomógł :D
https://www.youtube.com/watch?v=f-f-rkejtuY

Awatar użytkownika
eveneme
Administrator
Administrator
BMW: BMW E46 320d
Rok produkcji: 2003
VIN: WBAAS71040FY21859
Nadwozie: Sedan