NAPRAWA REZYSTORA JEŻA (Dmuchawy)

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
BMW: E46
Rok produkcji: 2002
Nadwozie: Sedan
Kontakt:

NAPRAWA REZYSTORA JEŻA (Dmuchawy)

Post autor: Wojtas093 » 25 lut 2016, 00:56

Witam krótki przedstawiam krótki poradnik w jaki sposób naprawić rezystor jeża (dmuchawy) po tej czynności zaoszczędzisz parę złotych

Poradnik do demontażu znajdziesz na tej stronie :

http://faq.6enligne.net/display.php?id=145

A naprawa wygląda następująco , po demontażu :

Obrazek

Obrazek
Rozdrapujemy ten silikon tylko - OSTROŻNIE - aby nie uszkodzić płytki oraz końców które w tym miejscu ,,wystają''
następnie lutujemy tak aby środkowa ,,zwojka'' nie została połączona czyli,
prawa i lewa strona mając po tyle samo ,,zwojek'' łączymy w ten sposób, jak na zdjęciu :
ZAZNACZONE NA CZERWONO, po polutowaniu zalewany rozdrapaną wcześniej warstwę silikonu np. KLEJEM NA GORĄCO
I kolejno montujemy z powrotem do samochodu : LINK powyżej i cieszymy się działającym rezystorem i zaoszczędzonymi pieniędzmi :cwaniak:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
przemek2209
Przyjaciele
Przyjaciele
BMW: 318i M43
Rok produkcji: 1999
Kontakt:

Re: NAPRAWA REZYSTORA JEŻA (Dmuchawy)

Post autor: przemek2209 » 25 lut 2016, 15:34

W zasadzie to szkoda, ze tylko wstawiasz czyjs poradnik ale zawsze dobrze miec gdzie zajrzec ;)
Moja bawarka ;)
viewtopic.php?f=7&t=18
Diagnostyka & kodowanie (INPA & NCS Expert) Zapraszam!

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Wojtas093 » 25 lut 2016, 23:53

Może to mnie nie tłumaczy ;P ale ja wspomagałem się tym poradnikiem i w zasadzie nie robiłem własnych zdjęć co do demontażu - wyciągnięcia jeża z auta, a w tym poradniku jest jak wymienić a ja dodałem też swe zdjęcia jak naprawić i u mnie działa teraz jak należy :)
Myślę że i Wam może się On przydać :) a na przyszłość postaram się wstawiać własne poradniki od A do Z :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
MuminBmw
Nowicjusz
Nowicjusz
BMW: E46 320D lift
Rok produkcji: 2003
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: MuminBmw » 22 wrz 2016, 23:07

u mnie słbo dział dmuchawa w aucie tak jak bym nie na 100% dmucha na kazdym biegu że tak powiem ale słabo w porównaniu z innymi autami myslicie że to jeż?

Awatar użytkownika
Wojtas093
Forumowicz
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: Wojtas093 » 23 wrz 2016, 00:06

MuminBmw pisze:u mnie słbo dział dmuchawa w aucie tak jak bym nie na 100% dmucha na kazdym biegu że tak powiem ale słabo w porównaniu z innymi autami myslicie że to jeż?
Rezystor (jeż) bo o nim mowa ma za zadanie sterować prędkością dmuchawy jeśli zaś dmucha Ci słabo chodź masz climatronik na maksymalnych obrotach, to nie pozostaje Ci nic innego jak wymienić lub naprawić za pomocą powyższego ,,manuala'' poradnika podesłanego przeze mnie :) pozdrawiam :-)